neljapäev18. juuli 2024

Vaiko Eplik Claire’s Birthday kokkutulekust: alguses ütlesin, et see on võimatu

6. juuli 2023
Autor
Gregory Landrat
Sotsiaalmeedia ja erilahenduste toimetaja

Juba täna saab alguse rändav kultuurifestival Võnge, mis seekord leiab aset Setomaal. Elmariga tegi hommikujuttu Vaiko Eplik, kelle bänd Claire’s Birthday just selle festivali jaoks üle 20 aasta kokku tuleb. Uurisime, kuidas õnnestus bänd taas kokku tuua ning kui palju aega kulus vana repertuaari meelde tuletamiseks.

Idee bändi kokku toomiseks tuli juba möödunud aasta sügisel festival Võnge poolt. „Alguses ütlesin neile, et see on võimatu, seda ei juhtu,“ sõnab Eplik. Kuid mõte sai sellega istutatud ning mõeldes, et 20 aastat on Eurovisioonist möödas siis võeti plaani ka tähistada kahtekümmet aastat bändi tegutsemise lõpust. „Üks asi viis teiseni ja tänaseks on juhtunud nii, et me olemegi täiesti originaalkoosseisus sel nädalavahetusel laval“ imestab laulja.

Pärast sedavõrd pikka aega ei ole aga lihtne taas vana repertuaari peale ümber lülituda. „Alguses tundus, et see on tohutu töö, mis tuleb ära teha. Originaalkoosseisu trummar Margus ei olnud näiteks 10 aastat trumme mänginud aga kuidagi proovi lõpuks ükski lugu seisma ei jäänud ja see, mis on noorelt õpitud, tuleb hämmastavalt kiiresti meelde“ naeris Vaiko ja lisas, et juba selle pärast tasub aeg-ajalt kokku tulla vanade kamraadidega, et imestada selle üle, kui hästi püsib meeles see, mis noorelt õpitud.

Vaiko Eplikut koos ansambliga Claire’s Birthday saab näha juba sel reedel, 7. juulil festivalil Võnge.

Kuula siit, milline on Vaiko Epliku arvates parim suvine lõõgastus:

6. juuli 2023
Author
Gregory Landrat
Sotsiaalmeedia ja erilahenduste toimetaja