kolmapäev19. juuni 2024

ÜLLATAV FAKT! Eesti Laul 2023 finalist OLLIE on just selle tuntud muusiku poeg

3. veebruar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Järgmisel laupäeval asub Eesti Laul 2023 võidutiitlit püüdma laulja Oliver Mazurtšak ehk OLLIE. Noor muusik tunnistas Raadio Elmar hommikuprogrammis, et enim on teda musikaalselt mõjutanud tema vanemad.

Oliver isa on Eesti tantsumuusika lipulaeva 2 Quick Starti trummar ja ansambli Monitor üks solistidest Jüri Mazurtšak.

Lapsest peale koos vanematega mööda Eestimaad tuuritanud OLLIE räägib, et tema löökpillide armastust geenidega kaasa ei saanud. «Ma olen proovinud trumme, need mulle mulle nii väga ei istunud. Mind pandi juba varakult klaveri taha,» lisab ta. Ollie sõnul on andnud muusikamaailmas kasvamine ka tema karjäärile hoo sisse.

Eesti suurima laulukonkursi finaali eel ei taha ta endale ootusi ja lootusi seada, sest kardab hiljem pettuda. «Tuleb see, mis tuleb. Läheb nii, nagu läheb – igatepidi olen rahul,» ütleb ta. Suursuguse muusikavõistluse lavale astumine noort lauljat jalust nõrgaks ei löö. «Ma ütlen ausalt, väga ei ole vahet, kes esinejaid suurele publikule või väga privaatselt. Ma ütleks, et privaatne keskkond on isegi hirmsam».

Kuigi viimastel kuudel on läinud peamine aur Eesti Laulu peale, pole ta bänditegemist koos laulja Mariliis Jõgevaga katki jätnud. Juba mitmendat aastast tehakse koos ansamblit The Millennials, millega esinevad eeskätt erapidudel. Lugude seas on nii rokkmuusikat kui ka üheksakümnendate ja nullindate retromuusikat.

OLLIE’le ja tema laulule «Venom» saab pöidlaid hoida juba 11. veebruaril, mil selgitatakse välja Eesti Laul 2023, mis läheb esindama kodumaad Liverpoolis toimuvale Eurovisiooni lauluvõistlusele.

Kuula täispikka intervjuud Oliver Mazurtšakiga siit:

3. veebruar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv