neljapäev23. mai 2024

Tuntud Eesti moelooja otse kevadisest Pariisist: just need on hetkel kõige trendikamad valikud!

15. märts 2022
Autor
Raadio Elmar

Eesti moelooja Liina Stein on juba aastaid oma töid ja tegemisi jaganud Prantsusmaa ja Eesti vahel. Tema värviküllased ja omanäolised rõivakollektsioonid on populaarsust kogumas üle kogu maailma. Stein jagas raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» otsereportaaži otse moepealinnast ja andis ülevaate kuumimatest kevadtrendidest.

Prantsusmaal elav ja töötav Liina Stein kirjeldas sealset meelolu raadio Elmar hommikuprogrammis. «Pariis on nii ilus hetkel! Kõik õitseb ning on värviline, tunne on hästi kevadine. Õues on juba 22 kraadi sooja. Inimesed istuvad välikohvikutes ja naudivad,» märkis ta.

Stein tegi juttu Pariisi tänavatel märgatavatest rõivatrendidest. «Kui varasematel hooaegadel on silma jäänud eelkõige pastelsed toonid ja vähene värvikasutus, siis sel hooajal on näha tugevaid värve. Populaarsed on näiteks neoonvärvid. Kõik, mis on tugev ning värviline, on hetkel eelistatud,» sõnas moelooja.

«Värvid teevad meid ju rõõmsamaks. Isegi, kui ma vaatan Pariisi moetänava pilti, siis teame, et enamasti on prantslane olnud oma riietumise stiili poolest väga konservatiivne ning tagasihoidlik. Sel kevadel on isegi nemad palju värskemalt värvilisemad. Seda on päris vahva jälgida ja vaadata,» sõnas Stein.

Stein lisas, et tema hinnangul on ka Eesti tänavapilt väga moekas ja ülemaailmsed trendid jõuavad kiiresti ka siia. «Näen seda nii oma klientide kui ka üldise tänavapildi järgi. Paljud inimesed on moekad ja värve kasutatakse julgelt. Ma ei saaks sugugi seda täna öelda, et Eestisse jõuavad trendid kohale sammukese hiljem. Aastatega olen näinud seda, et eestlased muutuvad järjest julgemaks oma rõivavalikul,» avaldas ta.

«Näen oma igapäevatöös, et eestlane tahab oma igapäevarõivastusele lisada trendikaid detailide. Ka mina ütlen moeloojana: miks käia sama rada - nii tore on uusi asju katsetada. Vahva on kasutusele võtta uusi nippe ja malle, igav oleks aastast aastasse teha ühte ja sama selga panna,» märkis ta.

Stein tegi kokkuvõte selle kevadsuve moeröögatustest. «Esiteks, ärge kartke värve. Oleme pikas talves olnud ja viimastel kuudel vähem päikest näinud - puhtad tugevad värvid annavad kevadel meie üldilmele nii palju sära ja jumet juurde. Selle kevadsuve trendikad tooted on näiteks pintsakkleidid, tegemist on universaalse tootega, nendel on koht ka minu kollektsioonis. Sa saad seda kanda nii pintsakuna koos pükste, seelikuga või kleidiga. Ja lisaks, sa saad seda kanda ka lihtsalt kleidina. Soovi korral kaunista seda vööga ja pane ehteid juurde, kasuta oma fantaasiat,» lisas ta.

«Moodsad on soliidsed tossud, neid kombineeritakse palju ka kleitidega. Mõned aastad tagasi seda veel nii populaarseks ei peetud, nüüd armastavad seda juba paljud. Minu enda kollektsioonis on ka nahkrihmadega kleidid, need on enamasti siidist ja toodame neid kleite erinevates värvides. See on silmatorkav ja mänguline valik,» sõnas ta.

Moelooja tegi juttu ka tänavusest meestemoest. «Tean, et mehed on palju rohkem konservatiivsemad. Kõige olulisem on siiski - rõivastus peab olema hästiistuv. See kehtib nii pintsakute kui ka ülikondade puhul. Tore, kui ka mehed julgevad neoonset ülikonda selga panna. Päris vahva on vaadata, kui nad tulevad mustast, sinisest ja hallist tsoonist välja,» rääkis ta.

«Isegi kui sul on must ülikond ja sa paned sinna värvilisema pluusi alla...on juba suur samm edasi! Mina soovitan kõikidel meestel tellida kusagilt rätsepa juurest endale vähemalt üks hästiistuv ülikond, olenemata mis värvi see siis on. See võiks olla sinu garderoobis üks «must have» artikkel,» avaldas Liina Stein raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
15. märts 2022
Author
Raadio Elmar