kolmapäev19. juuni 2024

Trad.Attack! käis värvide otsinguil Lõuna-Koreas ja lasi uue plaadi kujundada tehisintellektil

6. aprill 2023
Autor
Anett Lass
anett.lass@duomedia.tv

Raadio Elmar hommikuprogrammis käis külas armastatud Eesti folkmuusika trio Trad. Attack!, kes andis märtsis välja oma viienda stuudioalbumi «Bring It On». Uus looming on inspireeritud muutustest nii bändiliikmetes endis kui ka nende ümber toimuvast ning soovist avardada oma kõlamaailma. Bänd ütleb ise, et viimase albumiga on nad jõudnud «värvide maailma«.

«Värvid tulevad meie muusikast. Me tegime seekord niimoodi, et salvestasime plaadi ja muusika ära, jagasime seda oma meeskonnaga, kus on umbes 10 inimest ning nemad andsid tagasisideks märksõnasid. Ja «värviline» oli üks võlusõna, mida see muusika kõige rohkem peegeldas,» jagab Sandra. Selle tagasiside põhjal hakkasid tööle disainer ja stilist ning sündiski kõik see värvide mäng. Plaadikujunduses kasutati üllatuslikult tehisintellekti abi ning tegemist on kalli, sügava ja tähendusliku kujundusega.

Sandra, Jalmar ja Tõnu arutlevad ka selle üle, kui oluline on elamuse ja kogemuse mõttes käia kontsertidel ning mõista, et sotsiaalmeedia ei ole päris elu. «On täiesti asendamatu olla elamuse sees, saada osa selle ettekandest ja energiast, mis saalist tuleb.» Ajal, mis muusika on igal hetkel kõigile kättesaadav, on bändidel kohati keeruline jääda relevantseks, sest inimesed kuulavad oma isu täis enne, kui kontserdile jõuavad.

Veel arutletakse selle üle miks nad andsid lisaks CD-plaadile välja ka kasseti ja vinüülplaadi, miks on iga album eraldi kunstiteos ning mil määral on meie elud juba seotud tehisintellektiga.

Kuula täispikka intervjuud bändiga siit:

6. aprill 2023
Author
Anett Lass
anett.lass@duomedia.tv