teisipäev18. juuni 2024

Toomas Uibo lavastuses teevad kaasa mainekad staarid: nad on mu sõbrad, kellega läheksin maailma lõppu

14. märts 2022
Autor
Raadio Elmar

Tänavu juulikuus esietendub muusikaline lavastus «Minul on vari». Osades on Toomas Uibo, Mait Malmsten, Saara Pius, Hele Kõrve, Egon Nuter, Veikko Täär, Tiina Tõnis ja paljud teised. Toomas Uibo tegi toredast ettevõtmisest juttu meie hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

«Kevad möödub mul küll suuresti hoopis töölainel. Tegelen oma põhitegevusega - panustan lennundusse. Ajad on keerulised, kuid viimane kriis meid otseselt puudutanud pole. valmistume hetkel töiseks suveks,» sõnas Toomas Uibo raadio Elmar hommikuprogrammis.

Uibo tegi juttu, et põhitöö kõrvalt jääb tal aega ka loominguga tegeleda. Suve keskpaigas esietendub muusikaline lavastus «Minul on vari», tegu on nostalgilise ajarännakuga 80-ndate algusest kuni tänaseni. Muusikali autoriteks on Ott Kilusk ja Toomas Uibo, lavastajaks Kaili Viidas.

«Võib öelda, et see on minu lugu, lavastust on ette valmistatud pea kaks aastat. Möödunud aastal oli plaan publiku ette tulla, kuid ei julenud riski ette võtta seoses eriolukorraga. Mullu korraldasime siis kontsertsarja ja see läks üllatavalt hästi - see omakorda kasvatas julgust, et ette võtta midagi suuremat,» kirjeldas lennundusmees.

Lavastused toimuvad 22-31. juulini imekaunis Palmse mõisa pargis. «Ma ei ole teatavasti ju põhikohaga laulja, nii otsustasimegi, et teeme need etendused ühes paigas ja ühe korraga. Erinevatesse paikadesse oleks mul töö tõttu päris keeruline jõuda,» sõnas Uibo.

«Olen oma lapsepõlves päris palju Palmses esinenud ja koht pole mulle sugugi võõras. See ei ole aga päris otsene seos, miks just Palmse asukohaks valisime. Seal on imeline loodus, just selle taustal meie lugu lahti rullubki. Mängime lavastust nii, et publik vaatab hoopis metsa poole ja Palmse ununeb kuhugi kukla taha ära,» avaldas mees.

Autor lisas, et lavastuse loo kirjutamine tõi temas esile ilusaid ja humoorikaid emotsioone. «Meenus ägedaid mälestusi. Seitsme- ja kaheksakümnendad oli omamoodi absurdne aeg. Kindlasti oli üksjagu naljakas periood. Oleme palju selliseid hetki üles leidnud, kus naer on omal kohal,» lisas ta.

«Samas, lavastusest ei puudu ka sügavam mõte. Sõnum on see, et oma riik on oluline ja peame hoidma kõike seda, mis on meile kallis. Tähtis on ka see, et meie omavaheline läbisaamine oleks hea. Rahvast ei tohi lõhestada. Praegusel perioodil on see kõik eriti aktuaalne,» märkis ta.

Lisaks Toomas Uibole teevad lavastuses kaasa ka Mait Malmsten, Saara Pius, Hele Kõrve, Egon Nuter, Veikko Täär, Tiina Tõnis ja paljud teised. «Meie punt on lihtsalt imeline. Kaasautor Ott Kiluskiga hakkas lugu jooksma päris kiiresti. Lavastajaks on Oti elukaaslane Kaili Viidas, kes on muuhulgas ka Endla teatri lavastaja. Kõik osatäitjad on mulle väga armsad inimesed, nad on mu head sõbrad - olen nendega valmis minema maailma otsa ja sealt tagasi,» sõnas Uibo.

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
14. märts 2022
Author
Raadio Elmar