kolmapäev19. juuni 2024

Saate «Tähtede täht» staar Tõnis Sarap on ülikoolis üks parimaid õpilasi

31. märts 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Hiljuti rääkis raadios Elmar oma põnevatest tegemistest selle kevade suursaate «Tähtede täht» osaleja Tõnis Sarap. Klassikalise muusika taustaga noormees jõuab lisaks muusikasaates võistlemisele käia ülikoolis, dirigeerida professionaalset laulukoori ning juhtida Eesti menukamat uudistemagasini «Reporter». Kuidas ta seda kõike küll suudab?

Tõnis Sarap sai oma lauluoskusega laiale üldsusele tuntuks mullusest megasaatest «Ma näen su häält». End Uudistelugeja karakteri taha peitnud noormees vapustas televaatajaid, kui ta oma imetabase lauluhääle valla päästis. Sarap räägib, et häälesaates osalemine oli tema lähedaste jaoks suur saladus ning pärast saate eetris olemist ei tahtnud telefonikõnede laviin vaibuda.

Sarap tõdes, et muusikaline võistlussaade «Tähtede täht» paneb teda igal nädalal korralikult proovile. Möödunud pühapäeval tuli tal mõõtu võtta hard-rocki žanris, mis nõudis klassikalise lauluoskuse mahasurumist ja ennast hoopis teisest küljest näitamist. «Klassikalise laulja jaoks on see ikkagi üks raskemaid žanre, midagi teha pole,» rääkis Sarap. Sel nädalal tuleb tal avada end taaskord uuest küljest, sest saate teemaks on hip-hop.

Hetkel on Tõnise prioriteediks hoopis ülikooliõpingud, mis võtavad olulise osa tema ajast. Ta õpib Tallinna Ülikoolis esimest aastat ja ta valiti isegi ülikooli 100 parima tudengi hulka. Akadeemilistest püüdlustest hoolimata leiab Tõnis hulganisti aega ka muusika ja muude toimetuste jaoks. «Nädalavahetustel ma ikkagi olen ka «Reporteri» eetris, juhin saadet,» lisab Sarap.

Tiheda graafiku haldamiseks kasutab Tõnis kalendrit, et oma kohustusi kindlalt meeles pidada. Siiski tunnistab ta, et on aegu, mil ta loodab oma mälule ja intuitsioonile, et olla õigel ajal õiges kohas. Kuigi ta võtab oma kohustusi tõsiselt, leiab ta võimalusel siiski aega puhkamiseks ja lõõgastumiseks, kuid seda juhtub sageli vaid suvekuudel.

Vaatamata saates osalemisega kaasnevale pingele ja raskele tööle on Tõnis optimistlik ja põnevil, mida tulevik toob. Kuula täispikka intervjuud Tõnis Sarapiga siit:

31. märts 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv