kolmapäev19. juuni 2024

Telesaatest tuule tiibadesse saanud talent palus endale taustalauljaks Uku Suviste

8. märts 2022
Autor
Raadio Elmar

Ingmar Kiviloo avaldas singli «Aega on veel» ja tema meeskond on olnud kõike muud kui tagasihoidlik. Taustavokaale laulis armastatud meesartist Uku Suviste isiklikult. Kuidas selline koostöö sündis ja mis ajendas noort muusikut nii sügavamõttelist lugu kirjutama? Kuula ja loe SIIN!

Ingmar Kiviloo jõudis oma lauluoskusega avalikkuse ette tänu Superstaari saatele. «Kõige paremini mäletatakse mind ilmselt just tänu sellele ettevõtmisele. Olin kaheksanda hooaja üks finalistidest. Olin see viiuliga poiss,» muigas raadio Elmar hommikuprogrammis 17-aastane noormees.

«Muusikaga olen tegelenud terve oma elu! 3-aastaselt läksin koori ja 6-aastaselt hakkasin viiulit õppima. Olen pikalt tegelenud just klassikalise muusikaga. Vähem kui kaks aastat tagasi otsustasin, et teen oma pikaaegse soovi teoks ja lähen ka soololaulmist ja produtseerimist õppima. Nüüd olengi jõudnud sinnamaani, et kirjutan ja esitan ise oma muusikat, sõnas mees.

Kiviloo avaldas sel nädalal oma esimese singli. «Lugu räägib sellest, kuidas igast olukorrast tuleb alati minna edasi oma lõppeesmärgi poole! Ja mitte iial alla andes ning rõhutades seda, et meil on piisavalt aega jõudmaks sinna, kuhu oma elus tahame jõuda. Tundsin, et see sõnum on mulle eriline ja nii soovisingi lõpuks sellest loo kirjutada,» sõnas noor muusik Ingmar Kiviloo.

«Antud lugu kannab seda ideed, millist muusikat ma hetkel soovin teha. Kuid tulevikus mu stiil võib mõistagi muutuda. Üks on kindel, muusikaga tahan ma ka edaspidi tegeleda. Eks ma mingis mõttes ka otsin oma stiili, et luua ühel hetkel midagi sellist, mida veel pole tehtud,» rääkis Kiviloo.

Värske singli «Aega on veel» salvestustiimi kuulusid basskitarrist Margus Alviste, kitarrist ja trummar Rauno Pella, ideede generaator Roland Rand, saksofonist Siim Aimla ning seekord taustalaulja rolli kandev Uku Suviste. «Ma ise kirjutasin, laulsin, kaasprodutseerisin ja mängisin süntesaatori partiisid ning viiulit,» lisas Kiviloo.

Noormees rääkis, mil moel tal õnnestus Uku Suviste oma taustalauljaks kutsuda. «Kui Superstaari saates olin, siis minuga võttis ühendust Tartu Kontsert. Nad korraldavad teatavasti erinevaid kontserttuure üle Eesti. Nad teatasid mulle, et näevad minus potentsiaali ja kutsusid mind koos Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisuga jõulutuurile. Olin selle kogemuse üle väga õnnelik, andsime 11 esinemist üle Eesti,» sõnas ta.

«Minu stuudiopartner Roland helistas ühel hetkel Uku Suvistele ja kutsus ta minu loo juurde tausta laulma. Minu suureks üllatuseks - Uku andis kohe jaatava vastuse! Kui keegi oleks mulle aasta aega tagasi öelnud, et Uku Suviste minu enda loole taustavokaale laulab...oleks olnud seda ikka väga raske uskuda,» avaldas Kiviloo raadio Elmar hommikuprogrammis.

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
8. märts 2022
Author
Raadio Elmar