kolmapäev19. juuni 2024

Tanel Padar: ma võlgnen iseendale ja fännidele raamatu

31. jaanuar 2023
Autor
Raadio Elmar

Raadio Elmar saates „Mitte ainult muusikast“ käis külas muusik Tanel Padar, kes üllatas kuulajaid suure lubadusega. Saatejuht Henri Laumetsa küsimusele, kas müüte täis elu elanud rokkaril on vaja ka südametunnistust kergendada, vastas Padar et on vastu võtnud uue suure väljakutse.

Sul on üks laul nimega „Müüt“ ja avalikkuse ees su elu ongi müüte täis. Kas sul on midagi ka üles tunnistada, et avalikkusel on jäänud vale arusaam või vastupidi nad ei tea üldse midagi sellest. Tahad sa oma südametunnistust natukene kergendada?

Mul on küll igasuguseid asju. Ma otsustasin, et ma kirjutan raamatu lõpuks. See on minu järjekordne väljakutse kategoorias Eurovisiooni võit, Ironmani läbimine ja L’Étape du Tour ühe raskema etapi läbimine.

Räägime muusikamaailmast ka. Annad sa lähitulevikus põnevaid kontserte või tuleb uusi lugusid välja? Raamat võtab kindlasti suure osa ajast ära.

Vastupidi, ma tahaks balansseerida seda kahte asja. Enda minevikku sobrama minemine ja kõik läbi põimida muusikaga ka. Käia ajastute mõttes läbi see muusika mis ma olen aegade jooksul kirjutanud. Lugusid on paarisaja ringis ja kaasata seda muusikat. Ja see raamat on asi, mille ma võlgnen iseendale ja oma fännidele ka. Neid samu rääkimata ja valesti räägitud lugusid, müüte ja legende linnapeal - kavatsen neid ka lahata kindlasti. Saab olema huvitav lugemine.

Mis on olnud su elu suurim õppetund?

Võibolla see, et inimesed on tegelikkuses oluliselt paremad kui me arvame, et nad on. Et avatud suhtlemine hoiab tegelikkuses ära nii palju probleeme meie elus nagu üldisemalt ka, mis on minu jaoks uus avastus.

Mis sa arvad, mis on sinu elu pööraseim otsus? Oled sa teinud midagi spontaanselt, kuhugi pea ees tulle hüppanud?

Terve mu elu on selline, et ma olen teinud kõike põhimõtteliselt niiöelda spontaanselt ja mulle on võib-olla ka ette heidetud mõnes mõttes seda, et ma olen hästi emotsiooni pealt teinud asju.

Aga kontsertide osas on sind millalgi kusagil võimalik näha ja kuulata?

Kontsertide osas võtsime bändiga vastu sellise otsuse, et kuna minu fännid on minuga koos kasvanud, siis on nad paratamatult jõudnud sellesse faasi nagu mina hetkel, et neil on väiksed lapsed kodus. Siis me otsustasime, et me teeme kaks kontserti full rock’n’roll ja normaalsel ajal, alustame kell kaheksa. Tõmbame ikka nii, et seljad märjaks. Ja sellest hetkest, kui mulle veel rinnahoidjaid lavale visati, on ka varsti möödas juba viisteist aastat.

Veel rääkis Tanel isaks olemisest ja oma perega koos aja veetmisest, traditsioonidest, iidolitest, unistustest, investeerimisest, spordist ja paljust muust põnevast.

Kuula täispikka intervjuud SIIT:

31. jaanuar 2023
Author
Raadio Elmar