kolmapäev19. juuni 2024

Siiri Sisask leiutas uue eestikeelse sõna

11. juuli 2023
Autor
Tiiu Sommer

Peamiselt lauljana tuntud Siiri Sisask on läbi ja lõhki loominguline inimene, kes ka maalib ja kirjutab. Kogu sellist tundemaastikel kulgemist nimetab ta enda loodud uudissõnaga, mille saatis lausa Eesti Keele Instituudile.

Nõlvlemine, milleni Sisask seitsme aastaga jõudis, võiks tema arvates sobida meditatsiooni ja mõtlustamise asemele. “See on hästi täpne sõna sisevaatluste, avaruse, õhu ja vaikuse vaatlemise kohta saamaks aru, millised maastikud siis avanevad, mis helid on vaikuse taga ja missugune vaikus on helide taga,” selgitas lauljanna.

Kuidas aga teeots nõlvlemiseks üles leida? Ma arvan, et iga inimene tõmbaks juhtme korraks välja, sest endamisi olekuid nagunii natuke pätsatakse,” usub Siiri Sisask. Näitena toob ta autosõidu, mis võib vabalt kujuneda endamisi olemise ja vaikuse ajaks. Ta leiab, et ühiskond muutub praegu üha kiiremaks, nõudlikumaks ja tormakamaks. Internetimaailm tingib selle, et kogu aeg peavad sõrmeotsad punased olema, et midagi kellelgi vastata ja sellesse maailma niimoodi ära kaduda on üsna lihtne. “Mina küll soovitan aeg-ajalt saada endaks tagasi ja minna sinna oma vaikusesse, see on nii meeldiv,” annab Sisask teeotsa kätte.

Kuula kogu jutuajamist siit ja saa teada, kas kunagised hitid “Ma ei maga, ma ei söö” ja “Tagareas” on endiselt tema repertuaaris:

11. juuli 2023
Author
Tiiu Sommer