kolmapäev19. juuni 2024

Särav dirigent Bianca Rantala: kui hea bänd svingib, siis selle vastu ei saa mitte miski!

25. veebruar 2022
Autor
Raadio Elmar

Bianca Rantala on laulja, helilooja, dirigent ning klahvpillimängija. Noor eestlanna töötab Tallinnas, kuid õpib Helsingis jazz kompositsiooni. Ta teeb koostööd mainekate Eesti ning Soome muusikutega ning üheskoos on salvestatud mitmeid põnevaid projekte. Kaunid helid hakkasid Rantalat köitma enne kooliaega ning üle kõige naudib ta puhkpillide kaasahaaravat kõlamängu. Millest rääkis Rantala raadio Elmar hommikuprogrammis? Kuula ja loe järele!

Bianca Rantala õpib parasjagu Soome Metropolia ülikoolis muusika produtseerimist ning jazz kompositsiooni. Noor neiu on üles kasvanud Lõuna-Eestis, kuid pärit on ta Rauma linnast, mis paikneb meie põhjanaabrite rannajoonel.

«Suurem ja teadlikum huvi muusika vastu tekkis siis, kui elasin Võrus. Kõik toimus enne seda, kui kooliteele asusin. Mingil hetkel läksin õppima Räpina Muusikakooli, kust sain külge orkestreerimise pisiku. Nii jõudsin bigbändi muusikani ja ausalt öeldes pole kuni tänaseni sellest enam eemale saanud,» muigas noor muusik raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Rantala tunnistas, et muusika juures paelub teda puhkpillide kõla. «See kõla on lihtsalt nii universaalne! Nende helidega saab teha palju erinevaid asju. See muusika võib olla pehme ning voolav...ja samas väga järsk ning terav. Ja kui hea bänd svingib, siis selle vastu ei saa mitte miski,» sõnas ta ja tõi lemmikute hulgas välja Count Basie ning Frank Sinatra loomingu.

Noor talent on salvestanud juba paar albumit ja projektidesse on kaasatud nii Eestist kui ka Soomest pärit muusikud. «Ühes bändis on kuue puhkpilli muusika ja seal mängivad nii eestlased kui soomlased. Olen palju koostööd teinud Jukka Eskolaga - temaga salvestasin plaadi, millel teeb kaasa keelpilliorkester. Kõneall olev album jõuab müüki selle aasta esimeses pooles. Lisaks olen koos musitseerinud ka näiteks Jukkis Uotila, Jussi Lehtoneniga ja neid supermuusikuid on olnud veel teisigi,» lisas ta.

Rantala loodab siiralt, et Eestis on tema valdkonnas uusi talente peale tulemas. «Soomes on see asi veidi rohkem levinud, just kui pean silmas jazzi või kergemat muusikat. Kuid usun, et see on lähima viie aasta jooksul muutumas ka Eestis,» märkis ta.

Raadio Elmar hommikuprogrammis kõlas Bianca Rantala String Orchestra lugu «Valed värvid». «Selles loos ma dirigent ei ole...sedapuhku laulan hoopis. Lugu valmis aastal 2018, ise olen loonud muusika, sõnad ning aranžeeringu,» lisas muusik.

«Oma loomingut tutvustan seetõttu, et inimesed saaksid nautida kaunist keelpilli kõla,» rääkis Bianca Rantala raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula Bianca loomingust lähemalt SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
25. veebruar 2022
Author
Raadio Elmar