kolmapäev6. detsember 2023

Raadio Elmar kuulajad selgitasid välja Eestile kõige iseloomulikuma hääle

23. september 2022
Autor
Raadio Elmar

Raadio Elmar korraldatud konkursil ”Eesti hääl” otsiti heli, mis on Eesti loodusele ja meie olemusele kõige ligilähedasem. Kolmenädalase otsingu tulemusena selgus, et tiitli „Eesti hääl“ pälvib sookure häälitsus.

Erinevad pakkumised helide osas laekusid raadio Elmar kuulajatelt. Osavõtmiseks tuli saata lühike kirjeldus oma lemmikhäälest. Kahe nädala jooksul valiti välja kümme Eesti häält, mida pakuti kõige enam: saunaleili viskamine, lumekrudin, merelainete laksumine, sookure hääl, metsakohin, suitsupääsukese laul, lõkke praksumine, ritsikate häälitsemine, vihma krabin ja mesilaste sumin. Kolmandal nädalal sai kümmet häälenäidet kuulata ja valida oma lemmik.

Raadio Elmar peatoimetaja Andres Panksepp ütles, et taolise konkursi ideega sooviti lõbusas ning mängulises võtmes otsida Eestile taas midagi omast, sarnaselt rahvuslillele ning rahvuslinnule. „Suur hulk pakkumisi saabus kampaania esimestel päevadel, seega, inimesed juba olid mõelnud sellele teemale ja ootasid, et Eestile peaks valima tunnushääle. Üks erilisemaid „hääli“, mida pakuti, oli vaikus. Kuid kuna otsisime ikkagi häält, siis vaikus jäi ootama teist konkurssi. Väga sagedasti pakuti ka laulupeo laule või konkreetsete inimeste hääli, kuid ka need ideed jäävad ootama võistlemist teistel konkurssidel,“ lisas Andres Panksepp. Ta rääkis, et enne kampaaniat mõtlesid korraldajad igasugu häälevariante, kuid osalejad suutsid oma pakkumistega siiski üllatada. Teiste häälte hulgas sooviti tunnushääleks "Aktuaalse kaamera" meloodiat, hobust heina söömas, karastusjoogi avamist, sambla krõbinat, lapse naeru, lamba määgimist, raadio Elmar signatuure, vaikust enne tormi, hundiulgu, harvesteri häält, lume sadamise heli, sääsepininat, hümni, vikati luiskamist, seto leelot, kandleheli, koerte haukumist, kukelaulu jpm.

Konkursil „Eesti hääl“ osales ligikaudu 5000 inimest.

Kuula sookure laulu SIIN:

Sookurg
Show image
Mõni minut muusikata
23. september 2022
Author
Raadio Elmar