neljapäev23. mai 2024

Danel Pandre: «Eesti muusikaga on kõik kõige paremas korras!»

10. jaanuar 2023
Autor
Raadio Elmar

Eile selgusid Eesti Muusikaauhinnad 2023 nominendid 18 kategoorias. Enim nominatsioone sai viies kategoorias STEFAN ning neljas kategoorias nublu ja Gram-Of-Fun, kolme nominatsiooniga paistavad silma Anett, Jüri Pootsmann, Minimal Wind ja Rita Ray. Raadio Elmar hommikuprogrammi külastas suurürituse korraldaja Danel Pandre.

Pandre sõnul saab jaanuari lõpus toimuv Eesti muusika suursündmus olema traditsiooniline, kuid tulemas on ka pisikesed lisaväärtused. «Kui korralik jalgratas on juba leiutatud, siis pole otsest vajadust seda täna veel ringi hakata tegema, küll aga on Eesti Muusikaauhindadel juurde tulnud üks uus kategooria aasta Soul, Funk, R’n’B artist,» ütleb Pandre.

Auhindade üleandjatena näeme armastatud staare, kes on ise galat varasematel aastatel juhtinud. «Vähemalt kümme aastat on meie galat juhtinud muusikud ise, nende ümber on suurel määral see õhtu nüüd ka ehitatud. Kui vaatame aasta albumit või stiilikategooriaid laiemalt, siis pilt on heas mõttes kirju. Ma soovitan väga, kel vähegi muusikahuvi on, siis võtta aega ja kuulata läbi asju, sest avastamist on väga palju,» lisab pandre.

25 Eesti muusika suursündmus Eesti Muusikaauhinnad 2023 gala toimub 26. jaanuaril Unibet Arenal ning õhtut juhib legendaarne 5MIINUST. Sündmust saab jälgida ka Kanal 2 vahendusel.

Kuula täispikka intervjuud Danel Pandrega SIIN:

10. jaanuar 2023
Author
Raadio Elmar