teisipäev18. juuni 2024

Õnnekombel lumelaviinist pääsenud alpinist Kunnar Karu plaanib vallutada Džomolungma

19. jaanuar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Tuntud Eesti alpinist Kunnar Karu tõdes raadiole Elmar antud intervjuus, et kavatseb jõuda viienda eestlasena maailma kõrgeima mäe, Mount Everesti tippu. Enne pikaaegselt planeeritud retke, soovib ta end treenida Alpides, et harjuda külmema kliimaga ning oma füüsist ja vaimu raskeks teekonnaks ette valmistada.

Üheksa kilomeetrit merepinnast kõrguva mäe vallutamine on olnud suureks unistuseks pea kõikidele alpinistidele. «Everest ei ole kindlasti maailma kõige raskem, ja võib-olla ka mitte kõige ilusam mägi, aga midagi ei ole teha, ta on siiski kõige kõrgem punkt maailmas – see on ka põhjus, miks ta inimestele tee peale jääb,» sõnab Karu.

Juba 2015. aastal plaanis mees vallutada Džomolungma oma sajanda mäena, kuid toona jäi erinevate põhjuste tõttu plaan katki. Õnneliku juhusena pääses ta seeläbi traagilisest õnnetusest. Samal aastal põhjustas maavärin Everesti baaslaagris ahellaviini, kus hukkus üle 20 inimese.

“Nüüd on Everest jälle päevakorda tulnud, lennupiletid on ostetud, trenni on tubli aasta juba tehtud, nii et nüüd tuleb minna,» räägib Karu.

Pärast edukat Everisti vallutamist ei plaani mees matkavarustust varna riputada ning sellega tema elutöö kindlasti tehtud ei saa. «Matkamine ja mägedes käimine jätkub kindlasti ja mul on järgmised reisid peale Everesti juba plaanis Slovakkiasse ja Poola,» räägib alpinist innukalt oma tulevikuplaanidest.

Kuula ka täispikka Kunnar Karuga SIIT:

19. jaanuar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv