teisipäev18. juuni 2024

Mida smugeldasid Rock-Hoteli mehed Soomest Eestisse?

1. detsember 2023
Autor
Tiiu Sommer

29. novembril esitleti raamatut „Rock Hotel. Viimane mäng“. Selle autor Madis Jürgen on nii meeste kui bändi loo andnud edasi vaimukalt ja seikluslikult, mälestused on tihti humoorikad, mõnikord ehk isegi vastukäivad. Ivo Linna rääkis raadio Elmar hommikuprogrammile ühe vahva seiga, mille kohta ta veel isegi täpselt ei teadnud, kas see raamatusse jõudis või mitte.

See lugu tuleb ajast, kui mehed teenisid Soomes leiba kõrtsimuusikutena. Ivo Linna meenutab lugu, mille lükkas käima tollane tohutu vaesus: “Meil olid vanad, trööbatud Žigulid ja teadsime, et romulatest saab põhimõtteliselt ilma rahata kasutatud rehve. Olime paar nädalat Soomes tööl olnud ja tulime laevaga Georg Ots tagasi Tallinnasse. Meil oli terve järelkäru rehve täis ja sadamasse jõudes olid laevale vastu tulnud tohutud rahvamassid.” Midagi teha ei olnud, tuntud pillimeestel tuli vanu rehve täis käruga selle spaleeri vahelt läbi liikuda. “Rahvas vaatas imelikult,” tunnistab laulja piinlikku olukorda sattumist. Üsna pea selgus aga, et sama laevaga saabus esimest korda pärast okupatsiooniaastaid kodumaale Neeme Järvi ning kõik koorid ja orkestrid olid tulnud teda vastu võtma.

Laulja arvates võiks raamat kõnetada kaht sorti lugejaid: ühed, kes mäletavad oma noorusest Rock-Hoteli ja on koos nendega üles kasvanud ning teised, kes ei tea veel tolleaegsetest muusikasündmustest ja bändidest suurt midagi.

Kas Ivo Linna arvates on uues raamatus ka mälumänguritele väärt materjali, kuula siit:

1. detsember 2023
Author
Tiiu Sommer