teisipäev18. juuni 2024

Merle Lilje teeb seda salatit kasvõi une pealt

6. juuni 2023
Autor
Tiiu Sommer

Alati särav lauljanna Merle Lilje üllatas eelmisel suvel Elmari kuulajaid võrratu marineeritud räimede retseptiga oma kullafondist. Hommikuprogramm «Ärka, kaunis maa!» võttis temaga taas ühendust, et rääkida uuest laulust «Nii ja naa» ja küsida uut retseptisoovitust.

Merle Lilje maikuu suursündmuseks kujunes esinemine RäimeWestil, kust lootis ka ise suurema saagiga tagasi tulla. Algus ei olnud laulja sõnul lootustandev ja tekkis küsimus: «Kus kala on?» Kui aga Kihnu poolt tulid hakkasid paadid tulema, sai nii oodatud räime, tuulehaugi kui ka ahvenat. Nii ongi esimene marineeritud räimede laar lauljannal sel aastal tehtud.

Merle pole enda sõnul just suur söögivalmistaja, kuid tema varasalve on aastate jooksul kogunenud nii mõndagi. Riisialatit, mida lauljanna on juba üle 40 aasta valmistanud, nimetab ta toiduainetevaesel ajal tehvataks kiireks näljakustutamise toiduks. «Vanasti oli ju nii, et inimesed sadasid uksest ja aknast,» kinnitab Merle, et roog sobib kiirelt kokku segada just siis, kui külalised ootamatult tulevad või šašlõkk on juba valmis saamas, aga kartuleid ei taha juurde teha.

Kuula ise, milliste nõksude abil saad valmistada suurepärase vaid neljast koostisosast koosneva suvise salati:

6. juuni 2023
Author
Tiiu Sommer