neljapäev23. mai 2024

Mart Normet töötas lapsena Soome lõbustuspargis ja pidas seal üsna kummalist ametit

10. märts 2022
Autor
Raadio Elmar

Mart Normet on läbi aastate väga põnevaid ameteid pidanud. Mees on kanda kinnitanud nii Eesti laulu produtsendina, tegutsenud saatejuhina, abiks olnud rahvusvahelistes projektides nagu Maailmakoristus ning Dubai EXPO 2020 ja mõistagi on olnud huvitavaid tööotsi veel teisigi. Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkis ta õige kummalisest töökogemusest, mis sai talle osaks ühes Soome lõbustuspargis.

Kõik toimus ühel kuumal 1992. aasta suvekuul, mil Mart Normeti lavakooli juhatajast isa Ingo Normet korraldas terve kursuse Soomes asuvasse Vasalandia lõbustusparki tööle. Noorte näitlejate ülesandeks oli igapäevaselt külastajaid lõbustada ning päevas tuli anda kaks etendust. Sellele kursusel õppisid teiste hulgas näiteks Elina Reinold, Triinu Meriste, Mait Malmsten, Ago Anderson ning Ain Mäeots.

Kuna 13-aastane Mart oli isaga Soomes kaasas, sai ka tema endale ühe konkreetse tööotsa. «Toona oli ju meil üsna keeruline aeg. Äsja oli Eesti Vabariik tulnud ning raha ei olnud pea mitte kellegil. Minu isa organiseerimise võime oli täiesti pöörane! Ta renoveeris ülesse Lavakunstikooli maja ja hoolitses selle eest, et õpilased saaksid vägevaid kogemusi ka väljaspool õppeasutust,» sõnas Mart Normet.

«Tõsi ta on, mind võeti siis ühele Soome reisile kaasa. Elasin Lavakunstikooli 16. lennuga ühes kämpingus. Mäletan veel hästi, et magasin narivoodis. Samas toas oli ka Riho Kütsar,» muigas Normet.

Mees lisas, et sai sel suvel endale palju uusi sõpru ning tänuväärseid oskuseid. «Nende inimestega suhtlen kusjuures siiamaani! Õppisin selgeks väga praktilise oskuse - tänu sellele reisile oskan lausa une pealt kolme või nelja palliga žongleerida. Aastaid hiljem olen sellest täitsa kasu lõiganud, näiteks siis, kui jõuluvanalt on vaja olnud pakk kätte lunastada,» sõnas ta.

«Andsime lõbustuspargis kaks korda päevas etendusi. Üks oli välilaval ning teine asus siseruumides. Nende kahe asukoha vahel oli palju liikumist ning pidin kaasas tassima tehnikat. Minu hoole all olid kõik kassetid - pidin neid kerima ning õigel ajal mängima panema. Teisisõnu võib öelda...olin helimees,» naeris Normet.

Mart Normet lisas, et pidas Soome lõbustuspargi helimehe ametit tubli kuu vältel. «Etenduse nimi oli «Viisitoista maskia». See oli reis ning töökogemus, millest on kõikidel asjaosalistel nii palju rääkida. Koolis on selle kohta foto- kui ka videomälestusi olemas, kuid neid pole tänaseni avalikustatud. Mõtlen siin, et peaks need materjalid üles otsima,» rääkis ta raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Raadio Elmar hommikuprogrammis on lustakas rubriik «Võimatu küsimus», kus uurime Eesti staaridelt fakte, mida nad seni pole oma eraelu või karjääri kohta kusagil mujal avaldanud.

Kuula Mart Normetiga tehtud intervjuud SIIN:

Show image
Arvata võib
10. märts 2022
Author
Raadio Elmar