teisipäev18. juuni 2024

Marju Länik andis oma aastatetagusele laulule üllatava uusversiooni

27. veebruar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Lauljatar Marju Länik rääkis raadiole Elmar antud intervjuus oma viimasest loomingulisest koostööst. Värskenduse on saanud laulja aastatetagune lugu «Veerev kivi», mis kõlab uues kuues rokilikumalt kui laulu esialgne variant.

Kuigi algselt oli Marju üllatunud Brad Jurjensi ideest luua «Veerevast kivist» rokiversioon, siis nüüd peab ta seda laulu uuestisünniks. Pala oli varem salvestatud 1987. aastal muusikalise videofilmi «Pingul keel» ühe osana, kuid sel ajal see erilist populaarsust ei saavutanud.

«Mul oli selles filmis veel üks lugu «Jäätunud raag», millele tegin samuti muusikavideo, aga millegipärast ei pälvinud see, ega ka «Veerev kivi» tollal erilist tähelepanu. Aga nüüd, tänu Bradile ja meie koostööle on laul saanud uue elu ja jõuab rohkemate inimesteni kui kunagi varem,» selgitas laulja.

Kuigi vanade laulude uuendamisse suhtub laulja hästi, leiab ta siiski, et oluline on jääda mõistuse piiridesse. Marju sõnul on võimalik luua tänapäevaseid variante paljudest lauludest, kuid otsus seda teha oleneb konkreetsest laulust ja kontekstist, milles seda esitatakse.

Marju soovitab jääda endale truuks, kuid lisab, et oluline on ka olla avatud muutustele ja kasvule. «Kunagi ei tea, kuhu loovus teid viia võib,» lisas Länik.

Kuula täispikka intervjuud Marju Länikuga siit:

27. veebruar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv