neljapäev23. mai 2024

Mahavok tähistab 40. sünnipäeva ja tervitab fänne ainulaadsete show'dega

19. juuli 2022
Autor
Raadio Elmar

Ansambel Mahavok tähistab oma 40. sünnipäeva 20. 21. ja 22. juulil juubelikontsertidega Padise kloostris. Iidsete müüride vahel kõlavad nii uhiuued lood Heini Vaikmaa värskelt duubelvinüülilt kui ka kõik Mahavoki legendaarsed hittlaulud. Kuula intervjuud SIIN!

Ansambli Mahavok üks asutajaid Heini Vaikmaa avaldas raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!», et kontsertürituste raames algas juba vilgas ettevalmistus. «Oleme Padisel kohal ja asume täna aparatuuri paigaldama. Kontsert on tõsine. Üks on kindel, vähemalt kaks päeva kulub süsteemide, videoekraanide ja kõige muu ehitamiseks,» sõnas ta.

«Paigaldame hoogsalt valgust, võimendust ja ekraane. Ka aparatuur tuleb väga korralik. Püüame Quadro Sound'i teha. Arvan, et see on Eestis päris ainulaadne. Kontsert algab kitarri improvisatsiooniga - mõtisklus praegusest elust ja ajast, kuhu me jõudnud oleme. Kogu õhtu on läbilõige 40 aasta muusikast, kuid juures on ohtralt uusi helindeid,» lisas Vaikmaa.

Muusik lisas, et üritustele on oodatud ka need, kes pole ealeski Mahavoki live esitust kuulnud. «Kindlasti on selliseid inimesi palju! Väga võimalik, et Padise kloostris jäävad need üldse viimasteks esinemisteks. Need üritused nõuavad eriliselt palju aega ja ettevalmistust, teeme seda juba kolmandat aastat,» märkis ta.

«Kohale tasub tulla juba varem, et jõuaks ka kloostriga tutvuda. Kohapeal on ka kohvik! Kontsert algab kell 20.00, kuid isegi tunnike varem võiks kloostri juures olla. Sel korral teeme esinemise ajal ka vaheaja. Saab vahepeal keha kinnitada ja lihtsalt puhata,» rääkis mees.

Tänavu ilmus Heini Vaikmaa duubelvinüül ja uut muusikat tutvustatakse sel nädalal ka laval. «Ilmus minu kogumikalbum ja sel on kakskümmend kaks instrumentaalpala. Kontsertõhtutel saab ka albumit endale soetada,» sõnas muusik.

«Meil on laval olemas algkoosseis. Esimene solist Karl Madis on kõikidel õhtutel samuti kohal. Lisaks temale laulavad veel Sven Himma, Ketter Orav ja Anet Vaikmaa. Korraldame seda üritust, sest sõbrad ja tuttavad küsivad. Eks suvel on meil ka päris palju teisi esinemisi,» märkis muusik.

  1. ja 6. augustil toimub Põlvas Intsikurmu Festival ja muusikaprogrammis keskendutakse põnevatele pärlitele alternatiivmuusikas. Kodumaistest artistidest on seal esindatud ka Mahavok.

Raadio Elmar hommikuprogrammis kõlas Mahavoki kõige värskem pala, mis kannab pealkirja «Uus algus». «See on viimati avaldatud lugu. Laul valmis koostöös Sven Lõhmusega, see on tema loodud tekst. Püüame õige pea jõuda oma lauludega ka vinüülini, võib-olla teeme ka CD-plaadi. Selle projekti raames plaanime kampa võtta mitmeid külalissoliste,» lisas Heini Vaikmaa.

Kuula Mahavoki värsket laulu ning Heini Vaikmaaga tehtud intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
19. juuli 2022
Author
Raadio Elmar