teisipäev18. juuni 2024

Maarja Jakobson filmist «Suvitajad»: see ei ole «Siin me oleme»

13. veebruar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Kauaoodatud kodumaine komöödia «Suvitajad» jõuab täna kinoekraanile. Raadiot Elmar külastas filmis Laine Kadakut kehastanud Maarja Jakobson. Näitlejanna rääkis oma rollist ja sellest, kui palju sarnaneb värske linateos kultusfilmiga «Siin me oleme».

Maal kasvanuna tunneb Jakobson maanaise karakteriga ürgset sidet. Küsimusele, kui palju ta Ärni naise tegelaskujuga ühist leidis, vastas Jakobson: "Kuigi ma ei näe just selline välja – tugeva kondiga maanaine, olen siiski maal sündinud-kasvanud, maal elanud. Ma usun, et me kõik leiame end sellest rollist.»

Näitleja rääkis ka uue filmi võrdlustest mitmete põlvkondade menufilmiga, öeldes: "Muidugi, see on kõige suurem küsimus. Nüüd, kui ma olen filmi näinud, siis jah, see ei ole «Siin me oleme». Jakobson selgitab, et film «Suvitajad» on teistsugune – rohkem on mindud tagasi Smuuli juurde. «Keel on lopsakam ja film on vaimukaid väljendeid täis. “Tegelaskujud on natukene muutunud, on ka tsitaate, mis tulevad meile tuttavad ette, aga ei kopeeri neid, vaid tsiteerivad ja natukene teisendavad neid,» lisab näitleja.

Komöödiafilm «Suvitajad» jõuab kinno täna, 13. veebruaril. Kuula täispikka intervjuud näitleja Maarja Jakobsoniga siit:

13. veebruar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv