kolmapäev6. detsember 2023

Katrin Siska elab Portugalis ja särab oma talendiga kinnisvaraäris

30. mai 2022
Autor
Raadio Elmar

Vanilla Ninja endine liige Katrin Siska naudib elu Portugali päikese all. Ta on leidnud endale hea sissetulekuallika ja teinud muusikatööstusest teadliku pausi. Endine laulja kinnitas, et musta leiva igatsust tal kaugel maal pole. Kuula ja loe SIIN!

Katrin Siska avaldas raadio Elmar hommikuprogrammis, et on oma elu ja töö sättinud Portugali lõunapiirkonda. «Minu tegutsemiskohaks on Algarve. Kliima on siin tõeliselt mõnus! Hetkel on varahommik ja väljas temperatuur 26 kraadi,» rõõmustas Siska.

«Algarve on Portugali kõige lõunapoolsem osa, üle lahe on kohe Maroko. Kaks korda aastas tulevad siia piirkonda Maroko liivatormid. Siis on taevas beeži värvi, päikest ega kuud pole näha. Liivakiht on majade ja autode peal! Seda kõike on päris huvitav vaadata,» muigas Siska.

Endine Vanilla Ninja liige lisas, et teenib igapäevaselt leiba kinnisvaraäris. «Mul on see mõte päris pikalt peas küpsenud. Eestis ja bändi kõrvalt ma nägin, et peab valima ühe või teise suuna, kõike korraga ei jõua. Ühel hetkel otsustasin eriala vahetada ning vahendan nüüd Portugalis ägedaid villasid, uusarendusi, kortereid ning maalappe,» märkis ta.

«Minu tööpõld pole siiski mitte vaid Portugalis, tegutsen juba ka Hispaanias. Marbella on see piirkond, kuhu samuti panustan. Mis seal salata, need on väga populaarsed sihtkohad – hea on osta endale elamiseks, suvekoduks kui ka väljarentimiseks,» tunnistas ta.

Endine laulja lisas, et seni kuni koroonapandeemia taas uusi piiranguid ei pane, on kasulik Portugali ja Hispaania lõunarannikule investeerida. «On näha, et hinnad aina kasvavad ja turistidest puudust ei ole,» rääkis ta.

«Ma ise olen pea ees vette hüppaja! Alustan kõiki asju julgelt ja suure hooga. Kui mul mingi hea mõte juba pähe tuleb, siis mul pole seda kuigi raske realiseerida. Minu eeliseks on kindlasti see, et mul on inglise keel puhtalt suus. Paljud Portugali kohalikud ei räägi üldse inglise keelt... See asjaolu tegi mind kinnisvaraturul hinnaliseks liikmeks,» sõnas Siska.

Värske kinnisvaraspetsialist tõi välja, mis teda selle valdkonna juures kõige enam paelub. «Mulle meeldib pildistamine, videote tegemine ning inimestega suhtlemine. Mul on see kõik ka hästi käpas. Olen ju kunagi isegi oma kokaraamatu materjalid üles pildistanud, see oli küll juba aastaid tagasi. Kõik oskused ja teadmised, mida oma elu jooksul olen omandanud, on mulle nüüd siiralt kasuks tulnud,» rääkis ta.

«Töö on tõesti äärmiselt põnev, kohtun uute inimestega. Näen, kui ägedalt see piirkond areneb. Samuti saan kaasa lüüa inimeste siia toomisel. Töö ei ole mõistagi lihtne ja igaühele see ei pruugi üldse sobida. Nagu teame, kinnisvaraalal saab palka selle pealt, mida oled suuteline müüma. Kuupalka või tunnitasusid pole. See paneb proovile, kuid mulle on alati väheke raskemad ülesanded meeldinud,» muigas Siska.

Endine muusik tõdes, et päike mõjutab palju tuju ning olemist. «Meeleolu on siin parem ning ka tegutsemissoovi leian palju enam! Ma ei jõua end selle kolimise otsuse eest ära kiita! Mul on hea meel, et Eestist ära tulin ja bändielu lõpetasin. Siinne päike annab nii palju energiat, rõõmu ning jõudu. Siin on palju positiivsust ja ka inimesed on ümberringi oluliselt rõõmsamad. Eestis tundsin tihti, et ma ei jaksa ja ei taha,» rääkis ta.

Siska lisas, et Portugali kolimine pole sugugi keeruline, samuti kinnisvara ostmine. Kuid protsessi teeb oluliselt lihtsamaks agent, kes aitab õige eluaseme leidmisel ja notaritega suhtlemisel. «Kusjuures, pangalaenu on Portugalis tunduvalt lihtsam saada kui Hispaanias. Hispaanias on ka maksud kinnisvara pealt kõrgemad, samuti hoolduskulud. Portugal võidab seega paljudes punktides,» sõnas ta.

Vanilla Ninja endine liige jagas ka põnevaid nõuandeid, milliseid kohti Portugali saabudes külastada. «Kõigepealt on tore see, et seda piirkonda tasub külastada aastaringselt. Alates maikuust kuni novembrini saab meres ujuda. Septembris ja oktoobris on merevesi kõige soojem. Siinsed rannad on imelised ja kuuluvad kindlasti maailma kaunimate hulka. Saab külastada ägedaid koopaid, lastele meeldivad seikluspargid ja veepargid. Kindlasti tasub proovida kohalikke sardiine, iga restoran teeb neid nii hästi ja need on ka kasulikud.»

«Kohalik tooraine on suurepärane. Mu lemmikud on vitamiinirohked sidrunid, apelsinid ja viigimarjad. Restoranides ma väga tihti ei käi, armastan ise süüa teha. Olen tõeline toidugurmaan. Kui väljas söömas käin, siis eelistan üldse Marbellat – seal on häid restorane, kus väljas einestamine on omaette elamus,» sõnas Siska.

«Kõige suuremat puudust tunnen oma perekonnast ja lähedastest sõpradest. Õnneks saan nendega ühendust hoida tänapäeva moodsas videovormis. Loomulikult igatsen kaunist Eestimaa loodust, olen ju selle keskel üles kasvanud. Tallinn, Pärnu ja Kesk-Eesti kaunid metsakohad... järved! Kui suvel Eestisse tulen, siis naudin seda kõike kindlasti täiel rinnal,» rääkis Katrin Siska raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula põnevat intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
30. mai 2022
Author
Raadio Elmar