kolmapäev19. juuni 2024

Karl-Erik Taukar uue loo pealkirjast: praegu pole Ameerika advokaadid meid veel vangistama tulnud

7. veebruar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Uue looga välja tulnud Karl-Erik Taukar rääkis raadio Elmar hommikuprogrammis, et laulu refrään on sedavõrd hästi kirjutatud, et võib panna nutma ka täiskasvanud mehe. Lisaks selgub üllatav fakt, et uue pala samanimeline film on elanud ekraanielu nii Ameerikas kui ka Eestis.

Uue laulu «Silmad pärani kinni» nime kannab ka 1999. aastal esilinastunud režissöör Stanley Kubricku müstilis-erootiliste sugemetega psühholoogiline draamafilm. Taukar räägib, et nad olid loo autoritega linateosest küll kuulnud, kuid näinud ei ole seda neist keegi. «Ja praegu pole veel Ameerikast advokaadid eralennukiga kohale tulnud, et meid vangi viia. Ma loodan, et äkki see kuidagi nii jääbki,» naljatleb ta.

Taukari värske lugu räägib maailma vanimast tõest – inimene ei saa aru, mis tal on enne, kui tal seda enam ei ole. «Ja mõnikord enam uut võimalust ei tule,» avas Taukar laulu teksti tagamaid. «Usun, et igaüks mõtestab seda lugu omamoodi. Mõnel tekitab see kurbust ja igatsust, aga teise jaoks annab hoopis jõudu eluga edasi minna.» Loo autoriteks on Stig Rästa, Fred Krieger, Vallo Kikas ja Karl-Erik Taukar.

Taukari sõnul on laulu refrään väga eriline ning selle kuulamine puudutab südames õiget kohta. «Stig Rästa ütles, et kui ta refrääni valmis kirjutas, siis hakkas ta peaaegu nutma,» lisas Taukar.

Kuula täispikka intervjuud Karl-Erik Taukariga siit:

7. veebruar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv