neljapäev23. mai 2024

Karl-Erik Taukar esitab esmakordselt tuntud isamaalist lugu: see tekitab väga suurt elevust!

8. juuni 2022
Autor
Raadio Elmar

Heategevuslik kontsert «Laulud sõdurile» toimub tänavu Ämari lennubaasis. Sündmus on jälgitav 22. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis. Kontsert toimub juba 11. korda, kogutud annetusega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Laval on teiste hulgas ka Karl-Erik Taukar, kes avaldas sündmuse kohta detaile raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!». Kuula ja loe SIIN!

Lisaks Karl-Erik Taukarile astuvad heategevuslikul kontserdil üles ka Ines, Alika Milova, Duo Ruut, René Soom, villemdrillem ja Suured tüdrukud. Kaunist repertuaari lauldakse Sõjaväeorkestri saatel.

«Ootusärevus selle sündmuse raames on päris suur! Ma laulan seal ühte lugu, mida mitte kunagi varem pole esitanud. Selleks on Alo Mattiiseni «Kaunimad laulud». Eks uue repertuaari esitamine on alati elevust tekitav hetk. Pean veel harjutama ja tundub, et mõneks päevaks sulgen ukse ja harjutan vaikselt oma stuudiotoas,» sõnas Karl-Erik Taukar raadio Elmar hommikuprogrammis.

Laulja lisas, et 11. korda toimuv heategevuslik kontsert «Laulud sõdurile» on alati olnud võimsalt ja hästi korraldatud. «Mul oli ääretult hea meel, et sain selle sündmuse raames laval olla ka eelmisel aastal. Ma arvan, et see on selline kontsert, kuhu iga muusik tahab alati minna esinema. Seega, artistide kutsumine või küsimine on rohkem formaalsus,» märkis ta.

«Kõiki laule esitame Sõjaväeorkestri saatel. See on tõeline massiga löömine! Üks on kindel, mida suurem on orkester, seda võimsam on ka ettekanne. Formaat on suur ja tänu sellele tekivad helid, mida pole võimalik väikeses koosseisus imiteerida. Orkestreid muidugi igale poole ei mahuta. Nüüd on suur seltskond muusikuid seljataga ja tunne on kahtlemata eriline,» lisas laulja.

Kontsert «Laulud sõdurile» toimub tänavu Ämari lennubaasis. Hommikuprogrammis oli juttu uuest seiklusfilmist «Top Gun: Maverick», kus keskmes samuti lennukid ning sõjaväe lennubaas. «Esimene film mulle hullult meeldis, kuid see viimane on veel vaatamata. Olen nii pikalt mõelnud, et tahan seda kindlasti vaatama minna. Filmi ümber on ka palju salapära, seda on päris kaua oodatud,» rääkis ta.

«Pean tunnistama, et ma polegi varem Ämari lennubaasis käinud. Tahaksin hävitaja ikka korralikult ära näha. Väga loodan, et mõni lennuk on ürituse ajal kohapeal olemas...küllap ikka on! Küll aga olen käinud Tapa ning Kuperjanovi baasis, sest veetsin seal oma ajateenistust,» rääkis mees.

Muusik lisas, et jaanipäeva periood tuleb tal mõõdukalt töine. «Meil on bändiga vaikimisi kokkulepe, et teeme ühe esinemise päevas. Nii saame laulda viisil, et ka endal oleks fun! Üldse ei taha kuhugi kiirustada. 22. juunil astume üles Kose jaanitulel ning 23. juunil Pühajärve jaanitulel,» rääkis Karl-Erik Taukar raadio Elmar hommikuprogrammis.

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
8. juuni 2022
Author
Raadio Elmar