teisipäev18. juuni 2024

Kairit Tuhkaneni lihavaba salat sobib ka liha kõrvale

19. juuli 2023
Autor
Tiiu Sommer

Kuigi Kairit Tuhkaneni muusikalisest Niki-projektist on üsna pikk aeg möödas, tögavad sõbrad teda selle esinejanimega siiski. Millega kunagine ilmatüdruk ja tantsuhittide laulja aga praegu tegeleb?

Raadio Elmar hommikuprogrammis vastas Kairit Tuhkanen, et ta on hetkel kontoritöötaja: ”Mu tööülesanded muutuvad pidevalt ja kuna ma olen kiire reageerija ehk väga terase silma ja kindla käega, siis ega ma rohkem rääkida ei saa.”

Küll aga oli võimalik pikemalt rääkida toidust, sest enda sõnul meeldib talle väga süüa valmistada ja tal on päris palju retsepte, mida võiks jagada. Soovitust valmistada lihavaba kartuli-munasalatit, mida on hea sõpradele külla minnes kaasa võtta, põhjendas Kairit Tuhkanen nii: “Järjest rohkem on minu ümber kuidagi sattunud selliseid toredaid inimesi, kes pigem võib-olla liha ei võtaks esimese valikuna. Siis on neid, kes ei taha jälle mingit kalalist. Jälgisin ka seda, et komponente poleks väga palju ja kõik oleks üsna lihtsalt saadavad. Samuti on seda salatit võimalik ka natukene ette valmistada, ehk siis asjad valmis keeta näiteks juba eelmisel õhtul ja ka ära tükeldada, kui soovi on.”

Kairit Tuhkaneni salatis on vaid viis komponenti: kartul, muna, hapukurk, majonees ja hapukoor. Maitsestamiseks mõõdukalt soola ja näpuotsaga suhkrut. See sobib suurepäraselt niisama nautimiseks, kuid väga hästi ka liha ja kala kõrvale. “Turvaline valik!” kiidab Tuhkanen.

Kuula siit, millised on selle salati jaoks need kõige õigemad koostisosad ning kuidas valmistamine täpselt käib:

19. juuli 2023
Author
Tiiu Sommer