teisipäev18. juuni 2024

Ivo Linna meenutab legendaarset Mati Nuudet: tema huumorimeel oli lausa pöörane

7. juuli 2022
Autor
Raadio Elmar

Ivo Linna rääkis raadio Elmar hommikuprogrammis suvest Muhu saarel ja kuumakraadidest, mis peletavad päikese alt jahedasse tuppa. Muuhulgas tegi ka juttu Mati Nuudele pühendatud meenutuskontserdist, kus laule esitavad lisaks Linnale ka ansambel Apelsin, Koit Toome, Kalle Sepp ning Juss Haasma. Kuula ja loe SIIN!

«Minu tänavune suvi on alanud päris suure rõõmuga! Kui aga vinguda, siis pean ütlema, et ega see suur kuumalaine mulle kuigi hästi ei istu. Terve elu jooksul pole taoline kuumus eriti sobinud,» sõnas Ivo Linna raadio Elmar hommikuprogrammis.

Linna lisas, et kuumade ilmadega võtab ta ette hoopis tubaseid tegevusi. «Midagi pole teha. Kui ikka iga päev on kolmkümmend kraadi sooja, siis see peletab õuest ära. Nii toimetangi jahedas toas. Need ajad, mil ma sööstsin sellise ilmaga randa, on tänaseks möödas,» rääkis ta.

«Olen sel suvel saanud olla palju aega maal. Iga päev saan õnneks meres ujumas käia. Merevesi on päris kenasti soojaks läinud. Seega, tegelikult pole siin viriseda midagi. Ilus suvi on,» sõnas armastatud muusik.

Linna märkis, et 8.-14. juulini toimuvad Eestimaa erinevates paikades Mati Nuude teemalised meenutuskontserdid. Lisaks Ivo Linnale astuvad laval üles ansambel Apelsin, Koit Toome, Juss Haasma ja Kalle Sepp.

«Matis oli meeletult palju elurõõmu. Tema huumorimeel oli pöörane ja saime seda ka oma nahal tunda. Ta oli teinud võimsalt sporti ja lapsena elas küüditamise tõttu karmi elu. Küllap just see kogemus andis talle väga võimsad tiivad ja tohutu vastupanuvõime - ta ei virisenud mitte kunagi,» meenutas Linna.

Mälestusüritustel tulevad esitusele kõik tuntud laulud, teiste hulgas «Jambalaya», «Himaalaja», «Kawe kelder», «Tulipunades roosid», «Sisemine ilu», «No oota sa», «Karulaul», «Me armastame ooperit» ja paljud teised.

«Mulle meeldib laulda laulu «Saatuse laev». Selle sõnad iseloomustavad Matit nii hästi. Väga toreda minekuga lugu on muidugi ka «Himaalaja». On ka üks kummaline lugu, mida on tegelikult lindistatud päris mitu korda, pealkirjaks «Andante». Selle kirjutas Gunnar Kriik. Mati laulis selle linti juba enne 1975. aastat, ehk enne seda kui mina ansambliga Apelsin liitusin. Kriigi palvel laulsin selle hiljem ka mina stuudios sisse. Aastaid hiljem valmis sellest veel üks salvestus, millele kirjutas spetsiaalse lisa juurde Tõnu Aare. Ka sellel laulul on väga ettevaatava sisuga tekst,» täpsustas Linna.

«Tulge kindlasti meenutuskontserditele head muusikat kuulama. Mul on tõeliselt hea meel selle üle, et raadio Elmar eetris ja ka mõnes teises raadios pole Mati Nuude laule ära unustatud,» rääkis Ivo Linna raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula intervjuud SIIN.

Show image
Elmari hommikujutt
7. juuli 2022
Author
Raadio Elmar