teisipäev18. juuni 2024

Ivo Linna: «Kuulge, elmarlased, mis te vanamehega teete?»

8. jaanuar 2023
Autor
Raadio Elmar

Raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast» käis külas eestlaste poolt palavalt armastatud laulja Ivo Linna, kes ka detsembris raadio Elmar 25 sünnipäeva pidulikul auhinnagalal parima meesartisti tiitli pälvis. Saatejuht Karl Gustav Adamsooga vesteldi uue aasta plaanidest, vana ära saatmisest, muusika tegemisest, aja maha võtmise nippidest ja paljust muust.

Kuidas võtsid vastu uue aasta?

Head uut aastat kõigile ja loodame, et tuleb parem. Mina võtsin uue aasta väga eriliselt vastu lihtsal põhjusel, et esmakordselt tuli uus aasta vastu võtta maanteel. Rakverest esinemiselt tagasi sõites Tallinna poole kusagil Haljala kandis lõi kell kaksteist. See oli selles mõttes harukordne, et on olnud palju töiseid ja ka koduseid aastavahetusi, kuid see oli jah teistmoodi.

Kas sinul on ka nii, et uus aasta algab, siis sead uued eesmärgid ja uued peatükid?

Enam ei ole, nii või teisiti mõtled koguaeg oma töö peale ja mitte ainult laulmise peale vaid kõige peale. Eriti ka Muhus, kus ma elan, tuleb koguaeg plaani pidada. See ei ole uue aasta vahetumisega seotud. Plaani tuleb kogu aeg pidada, et oleks vaja seda ja teist teha. Ma veel ikkagi keeldun lihtsalt pikali viskamast.

Kas sul on ka juba mõni suurem plaan aastaks 2023, mis võiks ära tehtud saada?

Mis puudutab seda laulu poolt, siis ma loodan et on neid, kes ikkagi pakuksid mulle uut materjali laulda. Mul on tohutult hea tunne, et enne uut aastat sai meil valmis lugu «Kuidas tuisud tulevad». Rainer Michelson, Supernova poiss, selle kirjutas. Ja see oli nagu mingisugune loitsuga lugu, sest pärast seda, kui me selle saime lindistatud ja seda mängima hakati, siis paar päeva hiljem hakkaski tuiskama ja need tuisud tulidki. Mingit uut lugu õppida on väga põnev. Ja mul käib see asi tegelikult niimoodi, et ma saan selle toormaterjali, õpin loo ära, lähen stuudiosse, laulan selle linti. Aga ma olen aastakümnetega aru saanud, et tegelikult on hea alati salvestada lugu siis kui sa oled seda kümneid kordi laval laulnud.
Maailmavallutuslike plaane mul ei ole. Aga need nii-öelda talutööd, sest ikka kuskilt on vaja kõpitseda midagi. Ma võtan täpselt nii, nagu asjad on.

Kuidas sul meeldib aega maha võtta?

Maikuus saab mul Muhus oldud kakskümmend kaheksa aastat ja ma olen nii kiindunud Muhu elusse ja saarde ja nendesse inimestesse. Ma naudin seda õhku, ma naudin seda vaikust. Mulle väga meeldib süüa teha, vaatad mõne retsepti, mida pole enne katsetanudki ja hakkad algusest kuidagi minema. Ja ma loen päris innukalt ikkagi veel. Ja siis mul on meeldivaid kohustusi ka. Ma pean ennast mõnikord kätte võtma, et näiteks teha Maalehele iganädalasi viktoriiniküsimusi.

Kuula täispikast intervjuust, kuidas suutis Raadio Elmar vanameistrit üllatada ning milliseid välismaiseid ja kodumaiseid artiste Ivo Linna enim hindab.

8. jaanuar 2023
Author
Raadio Elmar