neljapäev23. mai 2024

Ingmar Kiviloo: muusikust abiturient, kelle sihiks on minna õppima USA mainekasse ülikooli

1. aprill 2022
Autor
Raadio Elmar

Ingmar Erik Kiviloo alustas avalikkuse ees oma tähelendu tänu talendisaatele «Eesti otsib superstaari». Kuid muusikuks ei saada üleöö. Noormees on juba varasest lapsepõlvest pühendanud oma päevi ja tunde kaunitele kunstidele. Tänase seisuga on noor talent vastu võetud USA mainekasse ülikooli. Millisena näeb Kiviloo oma tulevikku ja millised on ta unistused? Sellest ja paljust muust rääkis ta raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast». Intervjuud vedas Karl Gustav Adamsoo.

Ingmar Erik Kiviloo on hetkel abiturient. Ta õpib Vanalinna Hariduskolleegiumi 12. klassis ja tema õppefookus on suunatud suuresti just muusikaharule.

Andekal noormehel jätkub aega ka tegevusteks väljaspool kooli. Vaid mõned kuud tagasi osales ta edukalt talendisaates «Eesti otsib superstaari». «Saates olles oli mul koguaeg plaan olemas - kui ma peaksin varakult välja kukkuma, siis tahan hakata kohe oma esimest lugu salvestama. Teadsin, et see on ideaalne võimalus oma loomingu tutvustamiseks. Ja seda ma ka tegin. Novembri lõpus asusime salvestama ja nüüd on mu esimene lugu «Aega on veel» kõigile kuulatav,» sõnas mees.

Kiviloo kirjeldas, et talendisaates osalemine oli õige samm ja tõi isiklikus plaanis palju uusi arenguid. «Eelmine aasta oli siiamaani mu parim aasta. Juhtus palju selliseid asju, mida olin vaikselt lootnud ja oodanud juba nii ammu,» lisas ta.

«Olen muusikaga tegelenud terve elu, kuid popmuusikaga vähem kui kaks aastat. Aastal 2019 proovisin osaleda Eesti Laulul, kuid ma ei saanud edasi. Tagasi vaadates võin öelda, et võibolla ei olnudki selle loo koht seal. Seejärel võtsin endale eesmärgi, et aasta hiljem proovin taas - tahtsin suve jooksul kirjutada minimaalselt kolm uut lugu, mis võiksid sinna konkursile sobida. Kõik läks aga teisiti...suve alguses kohtusin hoopis filmimees Indrek Kasesaluga ja tegime koos ühe muusikavideo. Mõned nädalad hiljem saatis Kasesalu mulle «Eesti otsib superstaari» osalemislingi,» rääkis noormees kokkusattumustest.

Kiviloo mainis, et tema ema esialgu saates osalemist ei toetanud. «Ta soovitas mul keskenduda koolile ja õpingutele. Süda ei andnud rahu ja rääkisin sellest plaanist ka oma muusikaõpetajaga - tema utsitas mind ja teatas, et mis mul saates osalemisega ikka kaotada on! Hiljem toetasid mind muidugi mu ema kui ka mu sõbrad. Saates elasin üle tugeva madalseisu...kuid ka tõeliselt positiivse hetke. Kõige parem oli see, kui mind valiti stuudiovoorust otse finaalvoorudesse. See oli minu jaoks väga võimas,» muigas ta.

«Ma ei oodanud seda, et selles saates on nii palju meedia tähelepanu. Juba enne, kui läksin katsetele Ülemiste keskusesse, sain kutse intervjuule. Ma ei osanud olla, sest puudus kogemus intervjuude andmises. Olin kaamerate pärast tohutult närvis! Samas, mida saade edasi, seda rohkem selle olukorraga harjusin,» lisas Kiviloo.

Mees kirjeldas, mil moel ta jagab oma aega muusika ja kooliõpingute vahel. «Tegelen muusikaga igapäevaselt ja nii palju kui võimalik. See on see, millega tahan oma elu siduda. See on ainuke asi, mida ma näen ennast tegemas ka tulevikus. Ma ütleks, et koolis on üsna lihtne. Kõik tööd, mis jäid saate tõttu tegemata, saavad ju tehtud. Ma ei muretse eriti selle pärast,» rääkis ta.

Ka noore muusiku eestikeelne lugu «Aega on veel» räägib sellest, et meil on aega ellu viia seda, mis peab kindlasti tulema. «Meil on aega, et jõuda sinna, kuhu tahame jõuda. Ükskõik, mis see ka siis ei oleks meie elus. Mitte kunagi ei ole hilja alustada uue asjaga. Igast situatsioonist tuleb rõõmsalt edasi minna, ükskõik milline see olukord ka ei tundu,» lisas ta.

«Mina usun, et kogu motivatsioon ja tahtejõud tuleb meie endi seest. Mitte keegi ei mõjuta seda, mida me teeme või millised saavad olema meie eesmärgid. Me ise püstitame endile eesmärke...ja ka see on meie endi teha, et jääme oma valikutele kindlaks,» sõnas noor muusik.

Kiviloo tunnistas, et on enda tulevikule mõeldes püstitanud mitmeid olulisi eesmärke. Samas, tunneb ta rõõmu ka sellest, kus ta täna on. «See kuhu ma praeguseks olen jõudnud, on alles väga väike osa sellest, kuhu tegelikult minna tahan. See, kus ma täna olen...oli eesmärk aasta tagasi. Ma olen tegelikult nii õnnelik, sest saan teha, mis mulle väga meeldib,» rääkis ta.

«Kui esimest korda hakkasin lugusid kirjutama, läksin selle jaoks spetsiaalselt loodusesse - mõtlesin sel viisil sõnadele ja tuletasin viisijuppe. Esimesed salvestused tegin oma telefoniga. Nüüd olen aru saanud, et inspiratsioon tuleb peale üsna suvalistes kohtades ning hetkedel. Olen saanud häid ideid isegi bussi peal ning trammipeatustes. Viimane lugu sündis aga viiulilaagris, mis toimus Saaremaal. Mul oli seal tundide viisi aega keskenduda vaid muusikale, mängisin klaverit ja viiulit, nii see hea mõte tuligi,» lisas Kiviloo ja mainis, et kõige paremaks ideede genereerimise paigaks peab ta siiski Pirita metsaaluseid ja sealseid kauneid radasid.

Kiviloo rääkis, et plaanib peale gümnaasiumit minna ülikooli õppima. «Olen juba mingitesse kohtadesse kandideerinud, sedapuhku üldse välismaale. Hetkel on silmaulatuses USA. See mõte tekkis juba mitu aastat tagasi. Ühte ülikooli on mind juba vastu võetud ja selleks kooliks on Musicians Institute Hollywood. Seal õpetatakse popmuusikat. Antud koolist on välja kasvanud ka Anderson .Paak, kes tegi ühise albumi koos Bruno Marsiga,» lisas Ingmar Erik Kiviloo raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast».

Kuula täispikka intervjuud SIIN:

Show image
Mitte ainult muusikast
1. aprill 2022
Author
Raadio Elmar