neljapäev23. mai 2024

Iluduskuninganna Kätlin Loonde: «missivõistlusel osalemine on väga suur töö!»

9. jaanuar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Raadiot Elmar külastas iluduskuninganna ja noorte mentor Kätlin Loonde, kes väisas mõnda aega tagasi Las Vegases toimunud ülemailmset missivõistlust «Missis World». Eestlanna saavutas suurvõistlusel 16. koha ning naases kodumaale suure tänutunde ja kogemustepagasiga.

Kui kõrvaltvaatajale võib jääda mulje, et kogu missimaailm on vaid üks glamuurne litri ja glitteri pidu, siis Loonde sõnul see nii ei ole. «See ilukroon ja rõõm on ainult üks osa sellest suurest tööst. Põhieesmärk on enda maailmapildi ja väärtuste jagamine,» lisab Loonde.

Globaalsete suurvõistlustega käib sageli kaasas must mäng, kuhu mahuvad doping, pistise andmine ja teised reeglitevastased tegevused. Loonde sõnul käib missimaailmas kõik väga nõuetekohaselt ning eksijaid karistatakse karmilt. «Siin on olnud suurtel brändidel erinevaid kohtuteid, kui on mingisuguseid õigusi rikutud. Selle tõttu on reeglistik läinud väga karmiks,» ütleb Loonde.

Rangete reeglite seas on «Missis World» konkursil osalemise tingimuseks abielu. «Üks põhireeglitest on see, et sa oleksid abielus. Selle tunnistuseks peab esitama abielutunnistuse,» räägib Loonde.

Kuula täispikast intervjuust, kuidas täpselt näeb välja sellise suurvõistluse ülesehitus ning kuidas kujundab Loonde mentorina Eesti missikultuuri.

9. jaanuar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv