teisipäev18. juuni 2024

Hääletustulemused selgunud! Vabadusaja parim laul on «Tuulevaiksel ööl»

20. august 2021
Autor
Raadio Elmar

20. augustil täitus 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Selle tähtsa sündmuse raames otsustasime välja selgitada, millised on 100 parimat taasiseseisvunud Eesti laulu. Loe lähemalt ja vaata kogu edetabelit!

  1. augustil mängis raadio Elmar ette kuulajate hääletusel sündinud edetabeli «Taasiseseisvunud Eesti 100 parimat laulu». Esikohale tuli Jaan Tätte kirjutatud ning Liisi Koiksoni ja Marko Matvere esitatud «Tuulevaiksel ööl». Laul sündis Salava saarel ja sai kirjutatud 2009. aasta noorte tantsupeo «Meri» tarbeks.

Teise koha võttis Ott Leplandi «Kuula», mille muusikaautor on Ott Lepland ning sõnad on kirjutanud Aapo Ilves. Laul võitis konkursi Eesti Laul 2012 ja osales 2012. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Auväärsele kolmandale kohale hääletati kuulajate poolt lugu «Kauges külas», mis kuulub Curly Stringsi repertuaari. Laulu muusika kirjutas bändi laulja Eeva Talsi, sõnad aga luuletaja Kristiina Ehin. Laul on võitnud ka Eesti Muusikaauhindadel tiitli Aasta laul.

Edetabelisse pääsesid vaid neel laulud, mis usutavasti loodud taasiseseisvunud Eestis ning mille autoriteks meie muusikud. Kogu tabeliga on võimalik tutvuda SIIN.

20. august 2021
Author
Raadio Elmar