kolmapäev19. juuni 2024

Grete Kuld väga erilisest kingitusest: see oli ootamatu ja isegi veidi šokeeriv!

5. juuli 2022
Autor
Raadio Elmar

See on pigem haruldane, et sünnipäevaks kingitakse sulle laul. Grete Kuld rääkis, et temaga sel aastal just nii juhtus. Armastatud meelelahutaja võttis kätte ja otsustas selle laulu ise avalikkuse ette tuua - otse loomulikult seda ise lauldes! Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkis ta, kuidas ta pesuehtsa kantriloo salvestusega rahule jäi. Juttu oli ka uuest teleseriaalist, kus Gretel oluline roll kanda. Kuula ja loe SIIN!

Grete Kuld rääkis raadio Elmar hommikuprogrammis oma tegemistest Eesti muusikamaastikul. Põnev protsess sai alguse abikaasa poolt kingitud laulust.

«See oli ootamatu ja isegi veidi šokeeriv üllatus, kui sain sünnipäeva kingiks laulu, mis oli spetsiaalselt mulle kirjutatud. Olen aastaid muusikast eemal olnud ning mul polnud ka mingit plaani lauljana avalikkuse ette naasta. Lugu hakkas mulle kohe meeldima ning mul tekkis ühel hetkel tunne, et äkki võiks see ka laiemale publikule rõõmu pakkuda,» tunnistas armastatud näitleja ja sotsiaalmeedia staar.

Kuld lisas, et on juba aastaid olnud salajane kantrimuusika sõber. «Olen olnud kantrifänn nii kaua, kui ennast mäletan! Häid kantrilugusid on maailmas väga palju. Lemmikartistid selles vallas on näiteks Keith Urban, Miranda Lambert ja Jason Aldean. Seega, antud loo avaldamine oli minu jaoks nagu salajase unistuse täitumine,» rääkis ta laulu sünnist.

«Abikaasa teeb alati kingitusi, millega tõeliselt üllatab - need on ikka väga läbi mõeldud. Ta pole mulle kinkinud parfüümipudelit ja sokke. Aga sel aastal ajas ta lati ikka väga kõrgele. Olen tegelikult väikest viisi detektiiv, ma hammustan suhteliselt kiiresti läbi kõik salaplaanid...seetõttu ta proovib mulle teha kingitusi, mille puhul üllatus oleks tõeline,» lisas ta.

Värske laulu idee ning video autor on Grete abikaasa Ergo Kuld. Mehe sõnul räägib sõnum armsamast eemaloleku magusast valust, sellest ilusast tundest, mis teeb meid hapraks ja haavatavaks, aga teisalt loob nähtamatu sideme kahe maailma vahel, mida ei väära ükski loodusjõud, ega vahemaa. Laulu «Tähetolm» viisi ja sõnade autoriks on Tarvo Valm ning romantilised tunded on sõnadesse valanud Saaremaa poetess Silja Vipre.

«Kuigi avaldasin loo, siis lauljaks ma end siiski ei pea. Leian, et ka näitlejaks ei saa kutsuda inimest, kel pole sellealast haridust...pärisnäitlejad võib-olla natuke solvuvad. Ma ei kutsuks ennast kuidagi moodi, ise tituleerin end hoopis meelelahutajaks,» sõnas ta.

Kuld märkis, et teeb asju, mis talle endale siiralt meeldivad. «Teen oma tööd nii hästi kui oskan. Väga tore, kui tulemus kellelegi rõõmu pakub. Laulda on mulle alati meeldinud. Kui keegi kirjutab mulle veel mõne ägeda kantriloo, siis hea meelega laulan sellegi stuudios sisse. Peagi aga algavad ühe uue teleseriaali võtted, kus minul on päris oluline roll kanda. Koos minuga jõuavad ekraanile vägagi armastatud tegijad,» muigas Grete Kuld raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula Gretega tehtud intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
5. juuli 2022
Author
Raadio Elmar