neljapäev23. mai 2024

Filmiekspert ennustas taas Oscarite võitjaid: heade filmide poolest oli väga õnnestunud aasta

25. märts 2022
Autor
Raadio Elmar

28. märtsil jagatakse Los Angeleses välja Ameerika filmiakadeemia kuldsed mehikesed ehk Oscarid. Tänavu tunnustatakse antud ala parimatest parimaid juba 94. korda. Raadio Elmar hommikuprogrammis ennustas elukutseline filmihuviline Lauri Kaare, kes võiksid olla selle aasta võitjad.

Häid uudiseid kohalikele filmisõpradele - telekanal Filmzone on eksklusiivne Oscarite telekanal Balti riikides, tuues filmimaailma suursündmuse siinsete televaatajateni nii otseülekande kui korduste kaudu.

Oscarite ülekanne Hollywoodist algab juba ööl vastu esmaspäeva, 28. märtsi algusega kell 01.30 suurejoonelise staaride saabumisega punasele vaibale. Kell 03.00 alustavad säravad ja humoorikad õhtujuhid Regina Hall, Amy Schumer ja Wanda Sykes pidulikult galalt ning kõigil Eesti televaatajatel avaneb Filmzone vahendusel võimalus kaasa elada oma filmimaailma lemmikutele.

«Maailmas on küll ajad keerulised, kuid kunst ei tohi lakata olemast. Pidu katku ajal see kindlasti ei ole. Näiteks, Teise maailmasõja ajal jagati Oscareid, kuid materjalide puuduse tõttu olid need valmistatud kipsist. Metall kuulus teatavasti toona vaid sõjatööstusele. Juhtugu maailmas mistahes koledusi, sõja uudiste kõrvale on vaja ka midagi muud,» rääkis Lauri Kaare tänavusest Oscarite galaööst.

Filmiakadeemia on üle õla aastale tagasi vaadanud ning sama on teinud ka kõik selle valdkonna fännid. Elukutseline filmisõber Kaare hinnangul oli möödunud filmiaasta sisulise poole pealt igati edukas. «Kui vaadata seda, kui pikalt möödunud aastal ka Eestis kinod kinni olid, siis näeme, et kukkumine võrreldes varasema aastaga oli päris arvestatav. Vaadatavuse poolest ei olnud just super aasta, kuid heade filmide poolest oli jällegi väga õnnestunud aasta,» sõnas mees.

«Paljud filmid, mis 2020. aastast olid edasi lükatud, jõudsid lõpuks meieni. Näiteks, suure muusikalisõbrana sain ma lõpuks Steven Spielbergi «West Side Story't» näha. Valik oli eelmisel aastal seinast seina, kinolinadele toodi nii suuri kui ka väikeseid filme. Elamus oli kindlasti suure algustähega ja põnevust jagus ikka päris kuhjaga,» rõõmustas filmiekspert.

Mees lisas, et paljud Oscaritele nomineeritud filmid on täna vaadatavad ka erinevatel voogedastusplatvormidel. «Näiteks «The Power of the Dog» on juba eelmise aasta lõpust Netflixis olemas. Apple TV+ vahendusel saab vaadata südamlikku filmi «Coda». Tõenäoliselt auhinnavääriline «King Richard» on meie kinodes olnud alates veebruari lõpust. Kui Eesti vaatajal on olnud soovi, tahtmist ja aega, siis võimalusi on olnud palju...iseenesest, kas sellest sai kinni haaratud,» sõnas ta.

Lauri Kaare tegi ennustuse kolmes kõige enam kõneainet pakkuvas kategoorias:

Parim film

«See on natuke keeruline. Kui ma pakun filmi, mida ma tahan, et saaks, siis oleks see ilmtingimata «Belfast». Samas, on oht, et Oscari võtab Jane Campioni «The Power of the Dog» - film on korjanud juba erinevaid auhindu ja plusspunkt on ka see, et film kandideerib parima montaaži Oscarile. Ajalugu on näidanud, et kui sul pole näidata parima montaaži nominatsiooni, siis see nõrgendab sinu väljavaateid õhtu ihaldatuima auhinna saamisel,» sõnas Kaare.

Parim meespeaosatäitja

«Siin on kõigi ennustajate töö väga lihtsaks tehtud. Kihlveokontoritel pole ilmselt mõtet pakkumisi vastu võtta. Oscari saaja tundub olevat Will Smith, rolli eest filmis «King Richard». Emotsionaalselt hästi esitatud kõne me saame vist tänavu kuulata just Will Smithi esituses. Kui peaks juhtuma, et keegi temalt auhinna ära napsab, siis see võib olla Benedict Cumberbatch rolli eest filmis «The Power of the Dog»,» muigas Kaare.

Parim naispeaosatäitja

«Ma kahtlustan, et selleks on Jessica Chastain rolli eest filmis «The Eyes of Tammy Faye». See film pole tavalevis olnud. Jessica Chastain mängib telejutustajat, lugu põhineb tõsielul ja ilus naine on koledaks grimmeeritud. Nii võitis aastaid tagasi oma Oscari Nicole Kidman, kui tegi rolli filmis «The Hours», märkis Kaare.

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
25. märts 2022
Author
Raadio Elmar