neljapäev23. mai 2024

Ewert ja klaver: pilguheit 20 aastat kestnud muusiku karjäärile

22. aprill 2022
Autor
Raadio Elmar

22. aprillil annab Ewert Sundja soolokontserdi Tallinnas KUMU auditooriumis. Kontserdil kõlab seni avaldamata muusikat, kavereid, draakonite klassikat ja lugusid, mida Ewert on kirjutanud teistele artistidele. Ewert ja klaver – ei midagi muud. Kuula ja loe hommikuprogrammi intervjuud SIIN!

Ewert Sundja avaldas soolokontserdi eelsel hommikul, et kõik ettevalmistused on plaanipärased ja tuju mõistagi hea. Mees lisas, miks ta otsustas pea 20 aastat kestnud laulja, laulukirjutaja ja esineja karjääri jooksul just nüüd sellise üritusega publiku ette tulla.

«Kui päris aus olla, siis väga konkreetset põhjust polegi. Lihtsalt tekkis tunne, et on aega mööda läinud. Sügisel tulid välja kaks soololugu ja paari nädala pärast ilmus taas loomingut. Nii mõtlesingi, et tahan seda kõike omal moel tähistada,» sõnas mees raadio Elmar hommikuprogrammis.

Ewert and The Two Dragonsi pikaaegne solist tõdes, et laval olla vaid klaveriga on täiesti teistlaadi kogemus. «On ikka huvitav küll, kui kasutada on vaid hääl, saateinstrument ja klaver. On veidike rohkem õhku, ruumi ja muusikasse sisse minemise võimalust,» kirjeldas ta.

«Väga paljud mu lood sünnivad üksi olles. KUMU auditooriumis toimuv kontsert ongi omamoodi sisse vaatamine. Saan publikule näidata, mil moel mu lood kõige alguses kõlanud on...see on justkui toores ja ürgne muusika algus,» lisas Sundja.

Ewert Sundja omab märkimisväärset esinemiskogemust, publiku ees on oldud aastaid nii Euroopas kui ka USA-s. Seega on tal kaasa võtta ka rohkelt põnevaid juhtumisi ja lugusid. «Ma proovin neid lugusid rääkida ka oma sooloesinemisel. Kuigi pean tunnistama, et laulude vahelised sõnavõtud ei ole mitte kunagi olnud minu forte. Aga tuleb muidugi ajaga kaasas käia. Ma loodan, et meeleseisund on vaba ja rahulik, siis tulevad ka jutud vähe lihtsamalt välja,» muigas mees.

«22. aprilli soolokontserdi õhtu ei jää kindlasti Ewert and The Two Dragonsi suurimate hittideta. Need tulevad ettekandmisele, kuid natuke teistmoodi kujul. Klaveriga, akustiliselt ja seetõttu ka vähe intiimsemalt. Muuhulgas mängin oma viimaseid lugusid, toon publiku ette peagi avalduva singli ja sekka tuleb ka muusikat, mis on kirjutatud teistele artistidele,» avaldas ta.

Sundja lisas, et kuigi esitamisele tuleb väga erilaadi materjali, on tema hinnangul kooslus igati nauditav. «Kõik kokku on paras kompott. Kuid olen selle ju ise kokku keetnud - usun, et see on maitsev, püsib koos ja on minu näoga,» rääkis muusik raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
22. aprill 2022
Author
Raadio Elmar