teisipäev18. juuni 2024

Estoni Kohver: see on lihtsam ja kiirem kui auto tehnoülevaatus!

21. november 2023
Autor
Tiiu Sommer

Estoni Kohver ja tema kaaslased bändist 5MIINUST osalevad meeste tervise kuu kampaanias Pikema sõpruse päev. Tervisekontrollis on neil käidud, millised olid näitajad?

“Tegime seda kontrolli väga toredal päeval, kui Eesti Laulu jaoks Puulubiga videot filmisime. Ei midagi keerulist: naksti! võeti veri ja saime kolme-nelja päevaga vastused teada. Kõigil on päris hästi,” selgitas mees. Tuntud meelelahutajat üllatas kõige rohkem, et ühest väikesest vereproovist saab teada põhimõtteliselt kõik, mis on võimalik teada saada. “Võtab vähem aega kui tehnoülevaatus!” võrdles Estoni Kohver tervisekontrolli auto eest hoolitsemisega.

Ta arvab, et nendel, kes terviseteemast lugu peavad, tuleb sellest rääkida nii palju, kui jaksu on: “Mida rohkem inimesi kontrolli saame, seda rohkem ju kauem tervelt elame ja kui ongi midagi viga, siis võib-olla saab sel hetkel jaole, kui ei ole kõige hullem veel.”

Häid nippe enese liigutamiseks jagub mehel, kes käib regulaarselt jõusaalis, küllaga: “Kui ei ole jalutamisharjumust, tasub koer võtta. Kellel on mingi maakoht, minge tehke natuke tööd: lõhkuge puid või mida iganes vaja teha on. Poes käige jalgsi, lihtsalt sundige välja ennast!”

Millise laulu kirjutaks doktor Kohver oma repertuaarist retseptina välja kuulajale, kes tahab olla tervislik ja sportlik, kuula siit:

21. november 2023
Author
Tiiu Sommer