neljapäev23. mai 2024

Endine telenägu Meelis Kompus: saatekülaline pani keset salvestust diivanipadja pähe ja nimetas selle kübaraks!

8. august 2021
Autor
Raadio Elmar

Raadio Elmar laupäevases raadioajakirjas „See ei ole saladus“ oli külas kultuuriametnik ja ajakirjanik Meelis Kompus. Kas Aktuaalse kaamera stuudios istus ankur tõesti pintsakus ja plätudes? Kes telekülalistest pani keset salvestust diivanipadja pähe ja nimetas selle kübaraks? Saatejuht on Andres Panksepp.

Meelis Kompus alustas tööd ajakirjanikuna juba kakskümmend aastat tagasi. Ta on eestlastele tuntud nägu läbi rahvusringhäälingu saadete, kuid samuti ka erakanalite kaudu. Mees on pidanud meie presidendi vastuvõttudel haruldast heeroldi ametit. Rääkisime saates, kuivõrd keeruline on vastuvõtule saabunud külaliste nimede hääldamine ja milliseid vimkasid viskavad külalised heeroldile.

Kompus kirjeldas lähemalt, kuidas tema töö presidendi kätlemistseremooniatel välja näeb. «Paljude inimeste mälus on veel see aeg, mil rahvusringhäälingu ülekannete ajal kõlas otse heeroldi hääl - ta pidi väga täpselt edasi andma külalise ja kaaslase nime, kes siis parasjagu presidendi suunas kõndisid. Mingil hetkel toimus aga muudatus - saatejuhid kommenteerisid toimuvat ja heeroldi hääl kõlas vaid kohapeal ruumis. Mina olen seda tööd teinud nüüd viis aastat,» rääkis ta oma tööülesandest.

«Mul tekib heeroldi kohustusi täites tunneli efekt - tean, kuhu on vaja jõuda. Pean alati kiiresti otsustama, mida teen kätteulatatud kaardiga, kuhu peale on väriseva käekirjaga kirjutatud mingeid viimase hetke muudatusi. Teinekord on sinna tõmmatud nooli, lisatud mingeid tiitleid....ja mul on täpselt üks sekund, et sellest tekstist aru saada. On olnud hetki, mil olen pidanud tegema kompromissi ja ütlema vaid seda, mida suudan välja lugeda. Olen töötanud televisioonis ja tean kui kiiresti kaameraplaanid vahelduvad. Kui liiga kauaks pausi jään pidama, siis kaamerate rütmika läheb ju sassi,» rääkis Kompus.

Juttu tuli ka sellest, kuidas noorte tantsupeo idee sai alguse hirmu- ja õudusjuttude raadiorubriigi toimetamisest. Milliseid emotsioone on pakkunud talle laulupeo kommenteerimine ning mis laadi kogemuse sai Meelis Eurovisiooni lauluvõistluselt.

Kas mees mõtleb ühel päeval ka ajakirjanduse maastikule tagasi tulla? Sellest ja paljust muust kuula lähemalt allolevalt lingilt.

«See ei ole saladus» on meelelahutuslik saade, milles üht-teist tuleb tuttav ette, kuid kuulete ka hulgaliselt täiesti uusi ja seni teadmata fakte külalise või temaga seotud teemavaldkonna kohta. Meeleolukad jutud, vaheldumisi Elmari parima muusikaga, on raadioajakirjana kuulajate ees kahe tunni vältel.

Kuula täispikka intervjuud SIIN.

8. august 2021
Author
Raadio Elmar