kolmapäev19. juuni 2024

"Elmari laul 2023" võitja on selgunud!

30. detsember 2023
Autor
Katre Nael
Sotsiaalmeedia ja erilahenduste toimetaja

Raadio Elmar valis taaskord lõppeva aasta popima kodumaise laulu. Rahvahääletuse valikus olid lood, mis püsisid käesoleval aastal saate “Eesti lugude edetabel“ esikolmikus kuus või rohkem nädalat. Seekord osutus raadiokuulajate vaieldamatuks lemmikuks ansambli 2 Quick Start lugu "Ristteel".

2 Quick Start bändi solist Pearu Paulus on pälvitud auhinna üle väga õnnelik ja lisab: „Südamelähedane on see, et kuulajad annavad sulle selle auhinna, mitte mingid eksperdid.“

Pearu Paulus rääkis ka auhinna toonud loo "Ristteel" sünnist. „See lugu ootas päris pikalt oma aega, see on koroonaajal kirjutatud lugu.“ Paulus mainis, et algselt sai lugu testitud lähedaste peal ning neile meeldis see väga. Ansambli jaoks tundus õige loo esmaesitus just Eesti Laul 2023 finaalis teha.

21.detsembril pidas ansambel 2 Quick Start maha suure juubelikontserdi Unibet Arenal, millega tähistati nende 30 tegutsemisaastat. „On olnud väga hea aasta meie ansamblile ja olen nõus, et väga ilus punkt sai pandud suure kontserdiga. Tahan veelkord tänada neid inimesi, kes seal kuulamas olid, see oli tõesti midagi erilist," märgib Paulus.

Raadio Elmar peatoimetaja Andres Panksepa sõnul on uute laulude seast üha raskem leida neid, mis ka nõudlikumaid kuulajaid üllataksid ja võluksid ning seetõttu polegi uutel lugudel lihtne raadios esile pääseda. "2 Quick Start on hoidnud tipptaset juba 30 aastat ja laul „Ristteel“ on suurepärane näide tänasest Eesti kvaliteetsest tantsumuusikast," usub Panksepp. Raadio Elmar peatoimetaja imetleb ka bändi eestvedajaid Pearu Paulust, Ilmar Laisaart ja Alar Kotkast, kelle südikus ilmestab hästi, kuidas eestlased suudavad ühist asja ajada ning seejuures ka edukad olla. "Kasutagem võimalust taolisest suhtumisest õppida ja eeskuju võtta, ehk saab just nii Eestist üksmeelsem ja edukam riik," julgustab Panksepp.

"Elmari laul 2023" auhinna valmistas ka sel aastal klaasikunstnik Eeva Käsperi. Paulus kirjeldab auhinna välimust nii: „See tundub selline, et kes mida näeb, see võib olla näiteks bändikarjäär, et ühel hetkel all ja siis jälle kõrgel. Võib olla ka laulufail või veregrupp.“

"Elmari laul 2023" edetabeli saatejuhid olid Kirsti Timmer ja Henri Laumets.

Elmari laulu valimine on olnud aastatepikkune traditsioon ning sel korral osales hääletusel üle 7000 inimese. Võidulugu sai valida 15 käesoleva aasta Eesti hittloo seast. Eesti kaardi järgi oli hääletajaid Tallinnast Võruni ja Narvast Saaremaani. Maailmakaardi järgi oli palju hääletajaid ka Suurbritannias, nii Londonis, Liverpoolis, Manchesteris kui ka Leedsi piirkonnas. Veel oli arvestatav hulk hääletajaid Dublinis Iirimaal, Kölnis ja Berliinis Saksamaal, Madriidis ja Ibizal Hispaanias, Austraalias ja USAs ning muidugi Helsingis Soomes.

“Elmari laul 2023” lõplik edetabel on järgmine:

 1. 2 Quick Start „Ristteel“

 2. Stefan „Kiri külmkapi peal“

 3. Shanon „Nüüd ja praegu“

 4. Wiiralt „Kastanpruunid silmad“

 5. Janek „Klaasmaja“

 6. Stefan „Seotud käed“

 7. Laura „Pahupidi“

 8. Koit Toome „Hääletu“

 9. Karl-Erik Taukar „Silmad pärani kinni“

 10. Alika Milova „Bridges“

 11. Mari-Leen feat. Nimmer „Kiirendus“

 12. Merlyn Uusküla „Saladus su peos“

 13. Black Velvet „Annabel“

 14. A-Rühm feat. Pearu Paulus „Sama kuumad“

 15. Liis Lemsalu „Planeet L“

Kuula saadet siit:

30. detsember 2023
Author
Katre Nael
Sotsiaalmeedia ja erilahenduste toimetaja