teisipäev18. juuni 2024

Auhinnatud ooperilaulja Jassi Zahharov annaks teenetemärgi kahele olulisele inimesele

27. veebruar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Ooperilaulja Jassi Zahharov rääkis hiljuti raadiole Elmar antud intervjuus oma karjäärist, isiklikust elust, tunnustuse tähtsusest ning avas põnevaid eelseisvaid projekte.

Zahharovit on karjääri jooksul tunnustatud mitmete auhindadega, sealhulgas Valgetähe neljanda klassi teenetemärgiga. Teiste tunnustuste ülesloetlemise kõrval peab laulja märkimisväärseks Georg Otsa nimelise auhinna pälvimist. Seda on tal õnnestunud saada suisa kaks korda.

Zahharov lisas, et kui ta saaks, siis annaks ise teeneteärgi oma abikaasale või esimesele hääleõpetajale. «Saatus tõi mulle sellise toetava abikaasa. Kohtusime spontaanselt teatris üle kolmekümne aasta tagasi. Toetav partner on kõige olulisem õnn elus,» sõnas ta.

Zahharov rääkis ka oma muusika eelistustest, öeldes, et kaldub rohkem klassikalise muusika kui muusikalide poole. Samas lisas ta, et tal on olnud õnn esineda erinevates žanrites – külajantidest ooperi ja operettideni. «Saatus on minu vastu selles suhtes lahke olnud,» lisas laulja.

Tulevikku vaadates paljastas Zahharov, et tal on töös mõned põnevad projektid, sealhulgas maikuus esietenduv Wagneri ooper «Lohengrin». Vaatamata sellele, et ta on trupi vanim liige, tunneb ta tänulikkust võimaluste eest ja ootab huviga, mida tulevik toob.

Kuula täispikka intervjuud Jassi Zahharoviga siit:

27. veebruar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv