teisipäev18. juuni 2024

Anne Veski muudab hallid päevad helgemaks: «Sa mõtle see päev paremaks ja päiksekiir tuleb välja!»

6. aprill 2023
Autor
Raadio Elmar

Raadio Elmar kuulajate poolt palavalt armastatud artist Anne Veski rääkis hommikuprogrammile oma uuest singlist pealkirjaga «Ei päevi halle», laulu reisihõngulisest videost ning kuidas viimane aasta naist muutnud on.

Viimane aasta on Annet õpetanud positiivsemalt mõtlema ja pisiasju rohkem hindama: «See aasta ei ole olnud kõige lõbusam minu jaoks, aga olen õppinud uues olukorras elama ja igas väiksemas sündmuses leidma midagi suurt ja positiivset.» Nüüd on Annel aga juba kevad südames. «Nii kui päike paistab, on minul hea tuju ja ma kohe tahan kuskile kodust välja minna.»

«Ei päevi halle» muusika autor on Ain Tammesson ja sõnad kirjutanud Owe Petersell. Anne usub, et see laul jääb pikaks ajaks pidama. Uus singel pandi idanema juba eelmise aasta juunis, kuid valmis sai lugu alles nüüd: «Uue laulu tegemiseks peab vaim peale tulema. Sõnad saatis Ain juba eelmise aasta juunis mulle, nii et pea aasta on läinud.» Anne soovib oma uue lauluga inimestele sisendada, et halle päevi ikka pole vaja tunda ja varsti tulevad paremad värvid välja. «See on nagu lootus, mis ei kustu mitte kunagi. Kadugu need hallid päevad ära.»»

Küsimusele, kas kuldse kolmiku sulest on veel uusi laule tulemas, vastas Veski naljatades, et laule ei pea tulema nagu Vändrast saelaudu: «Püüame teha ühe ja hea ja siis jälle natukene aega mõelda ja seda populariseerida.»

Anne naudib reisimist, aga peab end pigem päikesereisijaks, kes armastab päikese käes lesida ja raamatuid lugeda. Ka uue laulu video on reisihõnguline, sest pilt tuleb Uus-Meremaalt. «Tahaks inimestega jagada, et kui sul on paha tuju, mine sõida ja vaata maailmas ringi ning elu tundub helgem. Neid ilusaid kaadreid tahaks inimestega alati jagada.»

Kuidas täpselt laulude kirjutamise ja valmimise koostöö kolmikul käib, miks muusikavideos just Uus-Meremaa on ja kuhu plaanib Anne järgmisena reisida? Nendel ja teistel teemadel kuuleb Anne Veski intervjuud SIIT:

6. aprill 2023
Author
Raadio Elmar