kolmapäev19. juuni 2024

Anne Veesaar osales filmivõtetel ootamatus paigas

5. juuli 2023
Autor
Tiiu Sommer

Näitleja Anne Veesaar, kes tähistab oma sünnipäeva Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeval, võttis varahommikused õnnitlused vastu ka raadiolt Elmar. USAs on Veesaar käinud 7-8 korda ja mitte kunagi päris niisama, vaid alati külakostiks mõne etenduse või Seto leelokoori esinemise viinud. Milliseid Eesti maitsed on aga tal palutud kaasa võtta?

Loomulikult on esimesteks vastusteks must leib ja vürtsikilu, aga kõige üllatavam soov oli murakamoos, mida siis ka hangitud sai. Tulevikult soovib Veesaar erinevaid rolle ja selliseid põnevaid väljakutseid, mis nõuaks temalt kui näitlejalt väga tõsist tööd ja pingutust. “Üldiselt arvan, et minu vanuses võiks natuke juba rahuneda ka, aga ma ei oska veel!” ütles näitleja naerusuiselt ja tundis rõõmu, et on sel aastal saanud filmi teha. Võtted viisid ta Kiievisse.

“Tegu on Ukraina mängufilmiga, mis räägib väikesest poisist, kes hakkab kohe sõja algul Mariupolist oma sugulaste juurde Eestisse tulema. Mina mängin seal ukrainlannat, kes on 30 aastat Eestis elanud ja räägib nii eesti kui ukraina keeli aktsendiga,” selgitas Anne Veesaar oma osa uues filmis. Keeleõpe ja 19-tunnine rongisõit Varsavist Kiievisse olid vaid eredate elamuste alguseks, sest ühel ööl toimus õhuhäire, mille tõttu tuli hotellist lahkuda ja mõned tunnid varjendis veeta. Sel ajal ei olnud teada, mis täpselt toimub, kuid hiljem selgus, et aset leidis droonirünnak, mille Ukraina tõrjus.

Kuula edasi siit, kes Eesti näitlejannadest on Anne Veesaarega niivõrd ühte nägu, et mängib Ukraina filmis tema tütart ning mida nad Kiievis veel nägid ja kogesid:

5. juuli 2023
Author
Tiiu Sommer