kolmapäev19. juuni 2024

Andres Dvinjaninov naudib kulgemist: kui sul on kiire, siis kiirusta parem aeglaselt

13. mai 2022
Autor
Raadio Elmar

Andres Dvinjaninov on laval ja ekraanil pakkunud suurepäraseid rolle juba aastakümneid. Ta on armastatud lavastaja, näitleja ning tuleb välja...ka kirglik elu nautleja. Mis teeb Andres Dvinjaninovit päriselt õnnelikuks ning millised on tema parimad energia allikad? Mees avaldas ka oma hea päeva võtmekomponendid. Intervjuud vedas Karl Gustav Adamsoo. Kuula ja loe SIIN!

Tartust pärit näitleja ja lavastaja Andres Dvinjaninov rääkis raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast», et naudib täiel rinnal alanud kevadet - päike paistab, mis sa veel oskad tahta. «Mul läheb väga hästi! Kevad on suurepärane aeg. Linnud laulavad! Ma elan maal, seetõttu tean, millest räägin. Rähn toksib hommikust õhtuni. Ma arvan, et kevadel läheb meil kõigil hästi...sest see on hästi hea aastaaeg,» märkis armastatud eesti meesnäitleja.

«Minu kevad pole tänavu kuigi kiire. Kiirus kui selline on üldse päris ületähtustatud mõte. Me ütleme möödaminnes, et meil on kiire...no ei ole! Sa teed täpselt nii kiireks oma elu, kui kiireks oma tempo ise sätid. Kui sul on ka päriselt kiire, siis kiirusta parem aeglaselt. Sügisel oli veidike teguderohkem aeg, osalesin mitmetel etendustel ja üritustel. Mängisin aktiivselt «Vanuse viiskümmend varjundit» ja tegelikult teen seda ka sel aastal. Aga hetkel ma ei lavasta midagi uut...ja ei tee ka proove. Vanade asjade mängimine on vaid suur lust ja rõõm,» sõnas ta.

«Just tulen Tartu lähedalt, Vooremäelt. Hakkame peagi koos Emajõe suveteatriga mängima lavastust «Ukuaru». Vaatasime mängukoha üle, see asub kaunis männimetsas, jooksuradade lähedal. Mina seda ei lavasta, aitan suveteatriga tükki välja tuua. Lavastaja ja valguskujundaja on Peep Maasik ja kokku kirjutas Urmas Lennuk. Tekst on väga vaimukas. Kõige kiiremad ajad selle etenduse osas veel siiski alanud pole,» lausus Dvinjaninov.

Veera Saare aegumatu «Ukuaru» osades mängivad Ursula Ratasepp, Pääru Oja, Hannes Kaljujärv, Garmen Tabor, Kärt Tammjärv, Margus Prangel ja teised. Esietendus toimub juba sel suvel, 4. augustil. Ukuaru peamiseks tegevuspaigaks on mets ja metski tekitab tundeid. Metsa saab armastada, aga ka vihata. Mets annab, võtab ja on selle loo peamiseks inspiratsiooni allikaks.

Dvinjaninov on täna muuhulgas ka Karlova teatri juht. Mees kinnitas, et peale keerulisi hooaegu on taas kätte jõudnud hea aeg. «Mitte midagi ei pea näo ette panema ja kõik külalised on taas teretulnud. Meil on selle üle väga hea meel! Lavastusel «Vanuse viiskümmend varjundit» tuleb ette juba 120. mängukord. Ka teiste lavastustega läheb hästi. Kõige selle taustal, mis maailmas hetkel toimub...ei saa just öelda, et nii hästi pole kunagi varem läinud. Kuid kõigi maailma sündmuste mõjul, alati võib ju ka palju hullemini minna,» tõdes ta.

Näitleja mängis hiljuti soomlaste õudusfilmis «The Twin», mida on maailmas müüdud juba 43 riiki. «Film on nüüdseks välja tulnud. Isegi USA's näidatakse seda lausa 30 erinevas linnas! Soome kinodes see jookseb ja loodan siiralt, et see jõuab ka Eestisse. Olen seda ka juba ise vaatama jõudnud ja peab tunnistama, et mulle väga meeldis! See on põnev õudussugemetega thriller. Kui keegi näeb seda kusagil mängimas, siis julgen küll soovitada,» muigas ta.

Mitmel rindel tegutsev Dvinjaninov mõtiskles, milline on tema jaoks üks kena ja õnnestunud päev. «Neid põhjuseid võib olla palju, miks üks või teine päev õnnestub. See võib olla hea töises mõttes või siis hoopis isiklikus plaanis. Kõik sõltub sellest, mida sa oled sellelt päevalt ise oodanud. Näiteks, need päevad, mil saan mängida «Vanuse viiskümmend varjundit», on minu jaoks õnnestunud. Selle mängimine on lihtsalt nii vaimustavalt tore tegevus, kui tööpäeva lõpus koju jõuan, on tunne ikka nii hea,» rääkis ta.

«Kui see pole tööpäev, siis õnneliku päeva üheks koostisosaks on töötegemine maal. Mulle meeldib saagimine, vedamine, koristamine ja lõkke tegemine! Siis teen sauna soojaks ja lähen ka ujuma. Olen terve talv läbi jääaugus käinud. Seega, kui ma pole teatrilaval...siis lõke, saun ja ujumine on mu meelistegevused,» lisas ta.

Dvinjaninov avaldas, et parimad energia allikad on kodu lähedal asuvad hüved aga mitte ainult. «Aga mis veel - varsti saab ka tsikli käima panna ning naabrimeestega seiklema minna! Ja paadi saab Emajõkke lasta, juba neliteist suve olen jõe peal sõitmas käinud. Ka need on tegevused, mis teevad mu tuju heaks ja panevad silma särama,» mainis ta.

«Peab tunnistama, et ka reisimine on mulle äärmiselt meeltmööda. Tiina Pargiga filmisime hiljuti uut reisisaadet Hispaanias ja Tenerifel. Augustis tulevad need osad Kanal 2 ekraanile. Reisimine on samuti äge ja kõige põnevam osa on see, et sa jõuad ühel hetkel oma koju tagasi. Ja siis avastad taas - kui mõnus on ikka oma kodus olla. Selleks, et seda kogeda, on vaja vahepeal reisil käia,» tunnistas näitleja.

Dvinjaninov ootab tulevikult, et maailmas valitsevad suured jamad leiaksid mõistliku lahenduse ja meil kõigil oleks turvaline ning hea siin planeedil elada. «Need jamad mõjutavad meid kõiki ja usun, et ka me kõik ootame seda, et need ükskord ära lõppeksid. Ausalt, muud ma tulevikult ei ootakski. Sellest piisaks täielikult, et oleks taaskord rahu maa peal ja inimestest hea meel,» rääkis ta.

«Tulevikku silmas pidades, ma pole kuigi suur planeerija. Olen suur improvisaator ja mulle meeldib, kui asjad juhtuvad. Mõistagi, tööalaselt on mul laias laastus septembrikuuni teada, mis kavas. Aga eraelu asjus, näiteks reise mulle ei meeldi väga pikalt ette planeerida. Olen märganud, et inimene teeb plaane, kuid ise ta neid plaane ei juhi. Mina soovitan kõigil võtta asju vabamalt ja kulgeda,» rääkis Andres Dvinjaninov raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast».

Millised on Andres Dvinjaninovi arvates parimad reisisihtkohad, meelepäraseim muusikavalik ja kuidas ta molutamisega hakkama saab?

Kuula inspireerivat saadet SIIN.

Show image
Mitte ainult muusikast
13. mai 2022
Author
Raadio Elmar