neljapäev23. mai 2024

Andreas Poom esitab Eesti Laulul võistlusloo, mis kirjutatud Rootsis rahvusvaheliste tipptegijate poolt

20. detsember 2022
Autor
Raadio Elmar

Andreas Poom rääkis raadio Elmar hommikuprogrammis laulust, millega osaleb tänavusel Eesti Laulu võistlusel. Lugu kannab pealkirja «Why Do You Love Me» ja räägib see eelkõige siirast sõprusest.

Andreas Poomi võistlusloo «Why Do You Love Me» autoriteks on Poom ise, Alan Roy Scott ning Julia Sundberg. «Laul on loodud Rootsis, laulukirjutajate laagris. Seal olid kohal andekad rahvusvahelised artistid, laulukirjutajad ja produtsendid,» sõnas Poom raadio Elmar hommikuprogrammis.

«Ühel päeval kirjutasin laagris loomingut norraka, soomlase ja ameeriklasega - seal mu võistluslugu sündiski. Laul räägib sõprusest. Ka sellest, et vahepeal tunnen, et ma ei vääri nii häid sõpru ja sõprussuhteid,» lausus artist.

Autorite sõnul saab kuulaja loo sõnumit ise tõlgendada. «Igaüks võib sõnumit lahti mõtestada omal moel: kas see lugu räägib siis armastussuhtest, perekondlikest suhetest või sõprade omavahelisest läbisaamisest. Oma esinemise ajal mõtlen siiski sõpruse peale,» lisas Poom.

«Kui päris aus olla, siis algselt tahtsin Eesti Laulule minna hoopis teise looga. Otsustasime plaadifirmaga kaks nädalat enne ära, et valime just selle loo. Kui lugu «Why Do You Love Me» kirjutama hakkasime, siis polnud Eesti Laul ega Eurovisioon mõistagi meie eesmärk. See istus pikka aega sahtlis ja võtsime üsna viimasel sekundil selle sealt välja,» rääkis Andreas Poom raadio Elmar hommikuprogrammis.

Kuula intervjuud SIIN:

Show image
Elmari hommikujutt
20. detsember 2022
Author
Raadio Elmar