kolmapäev19. juuni 2024

Ambitsioonikas Kait Kall unistab välismaal läbilöömisest

3. aprill 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Näitleja ja koomik Kait Kall väisas hiljuti raadio Elmar saadet «Mitte ainult muusikast», kus ta rääkis huumori olulisusest ning ka erialastest väljakutsetest. Üllatuslikult tegeleb näitleja ka stsenaariumite kirjutamisega ning soovib tulevikus laiendada oma kirjanikuhaaret Eestist väljapoole.

Värske Lutsu preemia laureaadi jaoks on huumor suisa hädavajalik. Erinevalt draamalavastusest, kus publik võib mõelda süžee ja tegelaste üle, on komöödia puhul lihtne aru saada, kas inimesed seda naudivad või mitte. Näitleja sõnul läbivad tema naljad enne lavale jõudmist pereringis tugeva testi. «Ma loodan, et mul endal on hea maitse ja mu lähedastel on hea maitse,» rääkis Kall.

Kait on ka suur muusikasõber ning naudib seda eriti autoroolis. Näitleja tunnistas, et ta on muusika mõttes «kõigesööja». Eriti meeldib talle kuulata eestikeelseid laule ja avastada vanemaid lugusid, mida ta varem kuulnud pole. Eesti artistidest kuuluvad Kalli soosikute hulka Jaak Joala ja Vello Orumets. Näitleja sõnul on ta üks nendest inimestest, kes viisi ei pea. Sellele vaatamata on ta viimase aasta jooksul oma lauluhääle kallal korralikult tööd teinud. Ta võtab isegi laulutunde, ent tema tiheda ajagraafiku tõttu seda just ülemäära palju teha ei saa.

Tulevikku vaadates ongi näitleja eesmärk suur – ta loodab kunagi töötada Euroopas või kaugemalgi hoopistükki stsenaristina. Ta tõdeb, et Hollywoodi näitlejaks saamine on peaaegu võimatu isegi kõige andekamatel Eesti näitlejatel, kuid ta usub, et stsenaariumide kirjutamine võiks olla üks viis filmitööstuses läbi lüüa.

Kait tahaks proovida ka ingliskeelset stand-up komöödiat. Ta usub, et tema praegune, eesti keeles hästi toimiv materjal võiks korraliku tõlkimise korral olla edukas ka teistes keeltes.

Kuula täispikka intervjuud näitleja Kait Kalliga siit:

3. aprill 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv