neljapäev23. mai 2024

Ain Mäeots: «Ma ei häbene öelda, et tunnen end ära nii Vesipruulis kui Tatikas»

14. jaanuar 2023
Autor
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv

Raadiot Elmar külastas kino- ja teatrimees Ain Mäeots, kes rääkis kuulajatele oma värske filmi, kultusteose «Kuulsuse narrid» ekraniseeringust. Lisaks võrdles režissöör filmi tuntud telelavastusega ning rääkis, mida arvab ta narridest ja sõgedusest.

Filmist leiab tuttavaid elemente samanimelise telelavastusega, kuid juurde on võetud ka teisi tegelasi Eduard Bornhöhe raamatust «Tallinna narrid ja narrikesed». Nii saab filmis näha Maiken Piusi kehastuses «Armastuse narridest» tuttavat pesunaist Agnest ja «Rahanarride» liigkasuvõtjat Värdit, keda mängib Ott Sepp.

«Meie filmi nimi on rohkem «Armastuse narrid», kus kasutame samu tegelasi, kes «Kuulsuse, narrideski», aga situatsioone ja kokkupõrkepunkte on võrreldamatult rohkem,» räägib Mäeots.

Kinokülastajad on kurtnud, et filmis ei ole narrid nii narrid, kui nad võiks olla. «Mõte ongi see, et nad on päris inimesed, nad teevad tavapäraseid asju, mis kukuvad narristi välja, aga nad ei naeruväärista end just selle eesmärgiga, et me saaks neile kaasa elada,» lisab ta.

Mäeots ütleb, et tänapäeval peabki olema natuke peast sõge. «Mul on Tatika momente, mul on Vesipruuli momente ja ma rõõmuga naeran selle üle, ennast ei tohi võtta liiga tõsiselt,» ergutab lavastaja kaasmaalasi end julgemalt väljendama.

Kuula täispikka intervjuud Ain Mäeotsaga SIIT:

14. jaanuar 2023
Author
Tõnu Tamm
tonu.tamm@duomedia.tv