Elmari taimetark
Episoodid
Urmas Laansoo räägib pelargoonidest, keda on üle 250 liigi. Saame teada, kus kasvab kõige arvukamalt pelargooni liike ja kes meie kodustest taimedest on pelargooniga lähisugulane.
Urmas Laansoo räägib jakoonijuurest: uuest "imetaimest", keda indiaanlased tundsid ja sõid juba enne Kolumbust. Kuuleme, mille poolest jakoonijuur on eriline ja kas teda saab ka Eestis kasvatada.
Urmas Laansoo räägib uutest toataimedest, keda meie aiandusärides pakutakse: müüakse mitut uut peperoomiat, huvitavaid piimalilli, helikooniaid, kollaste õitega mandvilli, põnevaid agaavi- ja aaloesorte.
Urmas Laansoo räägib sidrunheintest, keda on pea-aegu 60 liiki; samuti kuuleme, kui palju on kõrrelisi nii maailmas kui Eestis ja juttu tuleb ka ühest väga erilisest taimest: antarktika kastevarrest.
Urmas Laansoo räägib piimalilledest; õigemini vaid mõnest üksikust selle suure taimeperekonna liigist: korjus-piimalillest, kämmal-piimalillest ja helendavast piimalillest. Saame teada, miks on piimalilledele piimmahla vaja ja mida tuleb arvestada piimalillede tubasel kasvatamisel.
Alpikann on taim, keda oleme harjunud aknalaual kasvatama, kuid - leidub mitmeid alpikanni liike, kes saavad ka meie oludes aias hakkama. Urmas Laansoo räägib külmakindlatest alpikannidest ning õpetab, kuidas kodustes oludes seemnest kena alpikannitaim kasvatada.
Urmas Laansoo tutvustab praegusel aastaajal aias pilku püüdvaid taimi: kerriat, Cockburni vaarikat, kastepaju, punast kaske ja rohelist leppa ning kollast vahtrapuud.
Urmas Laansoo räägib kareleheliste hulka kuuluvatest taidepuudest ja -põõsastest, meie helesiniste õitega meelespea-lille suurtest sugulastest.
Urmas Laansoo tutvustab rohtliiliaid, kellest meie tunneme kõige paremini tups-rohtliiliat. Saame teada, kui palju on rohtliilia liike; kus on nende looduslik kasvupiirkond ning sedagi, et osasid rohtliiliaid kasvatatakse mitte toa- vaid akvaariumitaimena!
Urmas Laansoo räägib mudatutist ja korea tsuugast: mudatutt on Austraalias kasvav taim, kelle eestikeelne nimi kirjeldab suurepäraselt nii taime välimust ja kasvukeskkonda. Põnevaks teeb taime asjaolu, et kuni viimase ajani kuulus mudatutt üheiduleheliste taimede hulka, nüüd enam mitte! Korea tsuuga on uus, hiljuti avastatud tsuugaliik.